انجمن آموزش مکالمه عربی
السلام علیکم و رحمة الله و برکاته
مرحبا بک في منتدی تعليم العربية للناطقين بالفارسية
يمکنک قراءة المواضيع والتحميل بدون التسجيل. ولکن إذا أردت أن تساهم في المواضيع یجب أن تسجل في المنتدی ويتم تفعيل حسابک من قبل المدير.
مع خالص الشکر و التحية
فریق الإدارة
سلام
خـــــوش آمــــــــــــــــدید
برای شرکت در مباحث این انجمن و استفاده از امکانات آن نیاز به عضویت دارید. پس از تایید عضویت می توانید در مباحث انجمن شرکت کنید.
برای دانلود کتابها، درسها، فیلمها، معجمها و نرم افزارهای آموزش مکالمه از وبلاگ انجمن به آدرس زیر استفاده کنید:
http://www.arabiforall.com/
با تشکر
گروه مدیریت انجمن مکالمه عربی
انجمن آموزش مکالمه عربی
السلام علیکم و رحمة الله و برکاته
مرحبا بک في منتدی تعليم العربية للناطقين بالفارسية
يمکنک قراءة المواضيع والتحميل بدون التسجيل. ولکن إذا أردت أن تساهم في المواضيع یجب أن تسجل في المنتدی ويتم تفعيل حسابک من قبل المدير.
مع خالص الشکر و التحية
فریق الإدارة
سلام
خـــــوش آمــــــــــــــــدید
برای شرکت در مباحث این انجمن و استفاده از امکانات آن نیاز به عضویت دارید. پس از تایید عضویت می توانید در مباحث انجمن شرکت کنید.
برای دانلود کتابها، درسها، فیلمها، معجمها و نرم افزارهای آموزش مکالمه از وبلاگ انجمن به آدرس زیر استفاده کنید:
http://www.arabiforall.com/
با تشکر
گروه مدیریت انجمن مکالمه عربی
انجمن آموزش مکالمه عربی

أهلا وسهلا بك زائرنا الكريم, أنت لم تقم بتسجيل الدخول بعد! يشرفنا أن تقوم بالدخول أو التسجيل إذا رغبت بالمشاركة في المنتدى

قرآن من شرمنده توام!

مشاهده موضوع بعدي مشاهده موضوع قبلي اذهب الى الأسفل  پيام [صفحه 1 از 1]

1قرآن من شرمنده توام! Empty قرآن من شرمنده توام! الجمعة 5 نوفمبر - 8:51

اسدی

اسدی
گروه مدیریت انجمن
قرآن ! من شرمنده توام
قرآن ! من شرمنده توام اگر از تو آواز مرگی ساخته ام که هر وقت در کوچه مان آوازت بلند می شود همه از هم می پرسند " چه کس مرده است؟ "
چه غفلت بزرگی که می پنداریم خدا ترا برای مردگان ما نازل کرده است .
قرآن ! من شرمنده توام اگر ترا از یک نسخه عملی به یک افسانه موزه نشین مبدل کرده ام.یکی ذوق می کند که ترا بر روی برنج نوشته،‌ یکی ذوق میکند که ترا فرش کرده،‌ یکی ذوق می کند که ترابا طلا نوشته، ‌یکی به خود می بالد که ترا در کوچک ترین قطع ممکن منتشر کرده و … آیا واقعا خدا ترا فرستاده تا موزه سازی کنیم؟
قرآن! من شرمنده توام اگر حتی آنان که تو را می خوانند و ترا می شنوند،‌ آن چنان به پایت می نشینند که خلایق به پای موسیقی های روزمره می نشینند.
اگر چند آیه از تو را به یک نفس بخوانند مستمعین فریاد می زنند ”احسنت …!” گویی مسابقه نفس است …
قرآن!‌ من شرمنده توام اگر به یک فستیوال مبدل شده ای حفظ کردن تو با شماره صفحه،‌خواندن تو آز آخر به اول، ‌یک معرفت است یا یک رکورد گیری؟
ای کاش آنان که ترا حفظ کرده اند، ‌حفظ کنی، تا این چنین ترا اسباب مسابقات هوش نکنند.
خوشا به حال هر کسی که دلش رحلی است برای تو.آنان که وقتی ترا می خوانند چنان حظ می کنند،‌ گویی که قرآن همین الان به ایشان نازل شده است.
آنچه ما با قرآن کرده ایم تنها بخشی از اسلام است که به صلیب جهالت کشیدیم
دکتر شریعتی

http://www.arabiforall.com

2قرآن من شرمنده توام! Empty رد: قرآن من شرمنده توام! الجمعة 5 نوفمبر - 16:56

امير

امير
عضو ممتاز
عضو ممتاز
سلام
:) :) جزاك الله خيرا
ايشان كاملا درست فرموده اند
انسان بايد در زندگي دائما به دستورات و كلام الله سبحانه و تعالي مراجعه كند
بايد تلاش كند تا قرآن را به صورت مستقيم و از زبان اصلي آن يعني عربي درك كند و متوجه شود زيرا اصل كلام الله سبحانه و تعالي و ظرافت هاي قرآن و نيز معجزه بودن آن تنها در زبان عربي نهفته است و همچنين توجه به آسان و قابل فهم بودن و انديشيدن در آيات قرآن مسئله مهمي است :
وَلَقَدْ يَسَّرْنَا الْقُرْآنَ لِلذِّكْرِ فَهَلْ مِن مُّدَّكِرٍ
إِنَّا أَنزَلْنَاهُ قُرْآناً عَرَبِيّاً لَّعَلَّكُمْ تَعْقِلُونَ
و مسئله مهم ديگر آنكه قرائت قرآن ميباشد كه خيلي خيلي بهتر است با ترتيل و تغني و كاملا فصيح قرائت شود يعني به صورت روان و زيبا طوري كه از خواندن قرآن لذت ببريم
ان شاء الله :)

3قرآن من شرمنده توام! Empty رد: قرآن من شرمنده توام! الجمعة 5 نوفمبر - 17:57

بغیازی

بغیازی
گروه مدیریت انجمن
الله الله بالقرآن لا يسبقکم بالعمل به غيرکم.
استاد سلام وممنون از انتخاب عالی موضوع و تذکر بجا ؛ برای اسقبال از عید الأضحی المبارک از صبح مشغول خانه تکانی و..... کمک به عائله بودیم وصدقه را بما نعول شروع کردم ... راستش اول صبح این موضوع جالب را خواندم ولی فرصت پاسخ نیافتم ؛ همان موقع این آیه ی شریفه که در یک سوره مکرر آمده بخاطر رسید که آقا امیر نوشته اند :وَلَقَدْ يَسَّرْنَا الْقُرْآنَ لِلذِّكْرِ فَهَلْ مِن مُّدَّكِرٍ
وبعد این آیه شریف چشمانم را غسل داد و غبار خانه تکانی سخت را از جشمانم زدود و تنم را به لرزه در آورد :
«ومَن أعرض عن ذکري فانّ له معيشةً ضَنکاً و نحشره يوم القيامية أعمي قال ربّ لِم حشرتني أعمي و قد کنتُ بصيراً قال کذلک أتتک آياتُنا فنسيتها وکذلک اليوم تُنسي...الآیة» طه آيات127-124
« و هر کس از ذکر من روي بر گرداند همانا براي او زندگي سختي است و روز قيامت او را کور محشور مي کنيم و اگر بگويد پروردگارا:براي چه مرا کور محشور نمودي، در حالي که من [در دنيا] بينا بودم؟ خداوند به او پاسخ مي دهد آري چون آيات ما براي هدايت تو آمد و تو همه آنها را فراموش نمودي و از آنها غافل گشتي امروز هم تو فراموش کرده شده اي ....»قال رسول الله - صلّيالله عليه و آله - : من تعلم القرآن و لم يعمل به حشره الله يوم القيامة اعميفيقول يا رب لم حشرتني اَعمی و قد کنت بصيراً قال کذلک اتتک آياتک فنسيتها.«عقاب الاعمال، ص 52»
پيامبر اکرم - صلّي الله عليه و آله - فرمود: کسي که قرآن را بياموزد و بهآن عمل نکند، خدا او را در روز قيامت کور محشور مي کند، پس مي گويد خدايا به خاطرچه مرا کور محشور کردي در حالي که من بينا بودم. خداوند متعال مي فرمايد: چگونه توآيات ما را خواندي و آنها را به فراموشي سپردي (به آنها عمل نکردي).
قال رسول الله (صلى الله عليه وآله وسلم): "سيأتي على أمتي زمان لا يبقى من القرآن إلاّ رسمه."
وقال (صلى الله عليه وآله وسلم): "ربّ تال للقرآن والقرآن يلعنه."
وقال (صلى الله عليه وآله وسلم): "ومن تعلم القرآن ثم نسيه متعمداً لقي الله تعالى يوم القيامة مجذوماً مغلولاً، ويسلط عليه بكل آية حية موكلة به، ومن تعلم فلم يعمل به وآثر عليه حب الدنيا وزينتها استوجب سخط الله عزوجل، وكان في الدرك الأسفل مع اليهود والنصارى، ومن قرأ القرآن يريد به السمعة والرياء بين الناس لقي الله عزوجل يوم القيامة ووجهه مظلم ليس عليه لمم، وزخ القرآن في قفاه حتى يدخله النار، ويهوى فيها مع من يهوى، ومن قرأ القرآن ولم يعمل به حشره الله يوم القيامة أعمى، فيقول: ((قَالَ رَبِّ لِمَ حَشَرْتَنِي أَعْمَى وَقَدْ كُنتُ بَصِيرًا؟)) فيقال: ((كَذَلِكَ أَتَتْكَ آيَاتُنَا فَنَسِيتَهَا وَكَذَلِكَ الْيَوْمَ تُنسَى)) فيؤمر به إلى النار، ومن تعلم القرآن يريد به رياءً وسمعة ليماري به السفهاء أو يباهي به العلماء أو يطلب به الدنيا بدد عزوجل عظامه يوم القيامة، ولم يكن في النار أشد عذاباً منه، وليس نوع من أنواع العذاب إلاّ يعذب به من شدة غضب الله وسخطه."

اللهم اجعلنا من العالمین العاملین بالقرآن واجعله ربنا شفاءً لنا من کل داء کما قلت :" و ننزل من القرآن ما هو شفاء و رحمة للمؤمنین " ولا تجعلنا من الظالمین ... آمین یا رب العالمین .

اين مطلب آخرين بار توسط بغیازی در الجمعة 5 نوفمبر - 18:02 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.

http://kakaarabi.blogfa.com/

4قرآن من شرمنده توام! Empty رد: قرآن من شرمنده توام! الجمعة 5 نوفمبر - 18:00

mona

عضو ممتاز
عضو ممتاز
merci musio asadi le alak
kalam dr shari3ati ekteeeeer ra2e3
ma fi 7ada metlo

5قرآن من شرمنده توام! Empty رد: قرآن من شرمنده توام! الأحد 10 فبراير - 18:24

fatemeh42

fatemeh42
عضو فعالی شده
عضو فعالی شده
قرآن من شرمنده توام! 301423
السلام عليکم
ما ذکر الاستاذ الاسدي حقيقه مرة جدا
في نفس المنتدي في قسم اسلاميات و القرآن نري ما يتعلق بالقرائة و نحو العربي اکثر مما يتعلق بفهم القرآن

6قرآن من شرمنده توام! Empty رد: قرآن من شرمنده توام! الإثنين 11 فبراير - 7:31

یاسمن

یاسمن
شخصیت مهمیه
شخصیت مهمیه
قرآن من شرمنده توام! 772827

http://hajghasemi.persianblog.ir

7قرآن من شرمنده توام! Empty رد: قرآن من شرمنده توام! الخميس 16 مايو - 5:08

سارة20

سارة20
عضو فعالی شده
عضو فعالی شده
قرآن من شرمنده توام! 817197 اللهم اجعلنا من العاملین بالقرآن قرآن من شرمنده توام! 817197

مشاهده موضوع بعدي مشاهده موضوع قبلي بازگشت به بالاي صفحه  پيام [صفحه 1 از 1]