انجمن آموزش مکالمه عربی
السلام علیکم و رحمة الله و برکاته
مرحبا بک في منتدی تعليم العربية للناطقين بالفارسية
يمکنک قراءة المواضيع والتحميل بدون التسجيل. ولکن إذا أردت أن تساهم في المواضيع یجب أن تسجل في المنتدی ويتم تفعيل حسابک من قبل المدير.
مع خالص الشکر و التحية
فریق الإدارة
سلام
خـــــوش آمــــــــــــــــدید
برای شرکت در مباحث این انجمن و استفاده از امکانات آن نیاز به عضویت دارید. پس از تایید عضویت می توانید در مباحث انجمن شرکت کنید.
برای دانلود کتابها، درسها، فیلمها، معجمها و نرم افزارهای آموزش مکالمه از وبلاگ انجمن به آدرس زیر استفاده کنید:
http://www.arabiforall.com/
با تشکر
گروه مدیریت انجمن مکالمه عربی
انجمن آموزش مکالمه عربی
السلام علیکم و رحمة الله و برکاته
مرحبا بک في منتدی تعليم العربية للناطقين بالفارسية
يمکنک قراءة المواضيع والتحميل بدون التسجيل. ولکن إذا أردت أن تساهم في المواضيع یجب أن تسجل في المنتدی ويتم تفعيل حسابک من قبل المدير.
مع خالص الشکر و التحية
فریق الإدارة
سلام
خـــــوش آمــــــــــــــــدید
برای شرکت در مباحث این انجمن و استفاده از امکانات آن نیاز به عضویت دارید. پس از تایید عضویت می توانید در مباحث انجمن شرکت کنید.
برای دانلود کتابها، درسها، فیلمها، معجمها و نرم افزارهای آموزش مکالمه از وبلاگ انجمن به آدرس زیر استفاده کنید:
http://www.arabiforall.com/
با تشکر
گروه مدیریت انجمن مکالمه عربی
انجمن آموزش مکالمه عربی

أهلا وسهلا بك زائرنا الكريم, أنت لم تقم بتسجيل الدخول بعد! يشرفنا أن تقوم بالدخول أو التسجيل إذا رغبت بالمشاركة في المنتدى

ترجمه نوحه للعزاء الامام حسین ( علیه السلام )

مشاهده موضوع بعدي مشاهده موضوع قبلي اذهب الى الأسفل  پيام [صفحه 1 از 1]

حمیدة

حمیدة
داره خودمونی میشه
داره خودمونی میشه
سلام خدمت دوستان ، برادران و خواهران بزرگوارم
پیشنهادی دارم که فکر میکنم با توجه به نزدیک شدن ماه محرم و آماده شدن برای مراسم عزاداری خالی از لطف نیست .با توجه به مناسبت این ایام وهمچنین هدف انجمن در ترویج زبان عربی و همچنین عرض ارادت به ساحت مقدس آقا امام حسین دوستان کمک کنند نوحه ها و مراثی که زیباست و یا ازمداحان معروف هست مثل ملا باسم کربلایی رو از زبان لهجه به عربی فصیح و سپس به فارسی ترجمه کنن و در سایت بگذارند و یک آرشیو درست کنیم از مجموعه مراثی و مداحی ها که ضمن اینکه فایل صوتی را در اختیار مخاطب قرار میدهد ضمنا مخاطب بتونه صورت نوشتاری فایل صوتی رو هم ببینه ( که به لهجه است ) بعد صورت نوشتاری همان لهجه را به عربی فصیح ببیند و در آخر ترجمه فارسی رو بتونه مطالعه کنه .حتی صوتهایی هست که عرب در هنگام سوگواری و عزا ادا میکند که دانستنش لازم هست بنابر این از آونجاییکه نوحه ها و مراثی بخش بزرگی از ادبات عربی محسوب میشه بنابراین جمع کردن این آرشیو مجموعه ارزشمندی رو برای انجمن پدید میاره. هرکس هرچقدر به آقا امام حسین ارادت داره سهم میبره.. یاعلی مدد
این یه لینک از مداحی های ملاباسم کربلایی است که برای شروع خوبه
:http://harimeyas.com/1390/09/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D9%85%D9%84%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%B3%D9%85-%DA%A9%D8%B1%D8%A8%D9%84%D8%A7%DB%8C%DB%8C.html.

اسدی

اسدی
گروه مدیریت انجمن
سلام علیکم
پیشنهاد خوبیه
متن خیلی از این نوحه ها در اینترت هست و می شه حتی از روی متن هم ترجمه کرد
ان شاء الله بینیم دوستان چقدر سهیم میشن
ترجمه نوحه للعزاء الامام حسین ( علیه السلام ) 54084 ترجمه نوحه للعزاء الامام حسین ( علیه السلام ) 197792
یا حق

http://www.arabiforall.com

نادین

نادین
عضو ممتاز
عضو ممتاز
سلام منم موافقم و اگر بتوانم مداحی ایشان را که در مورد علی اکبر به نام هاجر خوانده را ترجمه کنم این مداحی را خیلی گوش می دهم

حمیدة

حمیدة
داره خودمونی میشه
داره خودمونی میشه
ممنون از دوستان و ارادتمندای آقا ابا عبدالله

mmghghmm

mmghghmm
دیگه صاحب خونه شده
دیگه صاحب خونه شده
allah
ترجمه نوحه للعزاء الامام حسین ( علیه السلام ) 83578
شکرا لک یا اختی الکریمة
کم کنت أحب أن أشارک فی هذا الموضوع الجید...ولکنی مع الاسف لا أعرف کثیرا من العامیة ترجمه نوحه للعزاء الامام حسین ( علیه السلام ) 858868
ان شاء الله بعد أن اتقنت اللهجات العامیة حتما أشارک فی هذا الموضوع cheers
ولکن حتما استفید من معلومات الاساتذة المنتدی فی هذا المجال....
اتمنی لکم التوفیق

حمیدة

حمیدة
داره خودمونی میشه
داره خودمونی میشه
عفوا ....

دوستانی که با لهجه عراقی آشنایی دارن بیشتر می تونن کمک کنن چون اکثرا لطمیات به لهجه عراقی هست.

مشاهده موضوع بعدي مشاهده موضوع قبلي بازگشت به بالاي صفحه  پيام [صفحه 1 از 1]