انجمن آموزش مکالمه عربی
السلام علیکم و رحمة الله و برکاته
مرحبا بک في منتدی تعليم العربية للناطقين بالفارسية
يمکنک قراءة المواضيع والتحميل بدون التسجيل. ولکن إذا أردت أن تساهم في المواضيع یجب أن تسجل في المنتدی ويتم تفعيل حسابک من قبل المدير.
مع خالص الشکر و التحية
فریق الإدارة
سلام
خـــــوش آمــــــــــــــــدید
برای شرکت در مباحث این انجمن و استفاده از امکانات آن نیاز به عضویت دارید. پس از تایید عضویت می توانید در مباحث انجمن شرکت کنید.
برای دانلود کتابها، درسها، فیلمها، معجمها و نرم افزارهای آموزش مکالمه از وبلاگ انجمن به آدرس زیر استفاده کنید:
http://www.arabiforall.com/
با تشکر
گروه مدیریت انجمن مکالمه عربی
انجمن آموزش مکالمه عربی
السلام علیکم و رحمة الله و برکاته
مرحبا بک في منتدی تعليم العربية للناطقين بالفارسية
يمکنک قراءة المواضيع والتحميل بدون التسجيل. ولکن إذا أردت أن تساهم في المواضيع یجب أن تسجل في المنتدی ويتم تفعيل حسابک من قبل المدير.
مع خالص الشکر و التحية
فریق الإدارة
سلام
خـــــوش آمــــــــــــــــدید
برای شرکت در مباحث این انجمن و استفاده از امکانات آن نیاز به عضویت دارید. پس از تایید عضویت می توانید در مباحث انجمن شرکت کنید.
برای دانلود کتابها، درسها، فیلمها، معجمها و نرم افزارهای آموزش مکالمه از وبلاگ انجمن به آدرس زیر استفاده کنید:
http://www.arabiforall.com/
با تشکر
گروه مدیریت انجمن مکالمه عربی
انجمن آموزش مکالمه عربی

أهلا وسهلا بك زائرنا الكريم, أنت لم تقم بتسجيل الدخول بعد! يشرفنا أن تقوم بالدخول أو التسجيل إذا رغبت بالمشاركة في المنتدى

الكلمات القصار للإمام موسى الصدر (اعاده الله بخير)

مشاهده موضوع بعدي مشاهده موضوع قبلي اذهب الى الأسفل  پيام [صفحه 1 از 1]

saqikavir

saqikavir
عضو حرفه ای
عضو حرفه ای
allah

السلام عليكم و رحمة الله و بركاته

احب ان انتشر في هذا المنشور بعض الكلمات القصار للامام الغائب السيد موسى الصدر. و يشرفني ان تساعدوني فان الامام الصدر لم يكن شخصا عاديا بل كان من كبار الشيعة و الكل كانوا يحبونه المسيحي و اليهودي و السني و الشيعي و لم يختص بالشيعة فقط و مع الاسف نسيناه و تركناه و ما عرفناه حق المعرفة من الان فساعدا سابذل جهدي لاكتب كلماته الغالية في هذا المنشور.

الكلمات القصار للإمام موسى الصدر (اعاده الله بخير) 208395

saqikavir

saqikavir
عضو حرفه ای
عضو حرفه ای
إنّ الإيمان باللَّه ينعكس انعكاساً عميقاً على عمل الإنسان جملة وتفصيلاً، وليس مجرّد إحساس داخليّ غير مؤثّر على عمله...
------------
ایمان به خدا انعکاس عمیقی در تمامی اعمال انسان دارد، و تنها یک احساس داخلی نیست که بر عمل وی تاثیری نداشته باشد...

.

saqikavir

saqikavir
عضو حرفه ای
عضو حرفه ای
أنّ محمدا(صل الله عليه و آله) بدأ يهاجر من نفسه اولا حيث ذابّ في رسالة الله... و تحول هذا المخلوق الى شريعة الخالق يخلد معها و اصبحت ارادته التي لا تبنع من اهوائه ارادة الله التي لا تقهر...
-----------
محمد(صل الله علیه و آله)هجرت را از خویشتن شروع کرد آنگونه که در رسالت الهی ذوب شد... و این مخلوق تبدیل به شریعت خالق شد و با آن جاودانه می ماند و اراده اش - كه سرچشمه ای از نفسانیات در آن راه نداشت - اراده شکست ناپذیر خداوند گشت...

.

saqikavir

saqikavir
عضو حرفه ای
عضو حرفه ای
عبادة الأصنام تعني أنّ الإنسان الكبير جعل نفسه صغيرا صغيرا، حتي انحنى أمام ثعبان أو حجارة أو خشبة...
-----------
عبادت کردن بتان یعنی انسان با عظمت، خود را بسیار بسیار کوچک می کند تا حدی که در مقابل مار(اژدها) یا تکه سنگی و یا چوبی رکوع و تعظیم کند...

.

saqikavir

saqikavir
عضو حرفه ای
عضو حرفه ای
إنّ العدالة في الواقع وسيلة لإعطاء فرص الكمال للإنسان، و ليست غاية بحد ذاتها...
--------------
قطعا عدالت در واقع وسیله ای ست برای بخشیدن فرصت پیشرفت و کمال به انسان، و به خودی خود و به تنهایی هدف و غایت نیست...

.

saqikavir

saqikavir
عضو حرفه ای
عضو حرفه ای
إنّ الدين يحاول أن يخلق من كل ضعف قوة، و من كل تشتّت وحدة، و من كلّ تخلّف منطلقا...
----------
دین تلاش می کند تا از هر ضعفی نیرو، و از هر پراکندگی اتحاد و یکپارچگی و از هر سستی و عقب ماندگی شتاب و پیشرفت، خلق کند...

.

saqikavir

saqikavir
عضو حرفه ای
عضو حرفه ای
إنّ الإنفاق يرفع مستوى الحياة الإجتماعية، و يعمّم الخير و مشاعر الخير، و الإمتناع عنه يعرّض المجتمع للظلم و التهلكة الإجتماعية...
-----------------
انفاق و بخشش سطح زندگی اجتماعی را بالا می برد، و نیکی و احساس نیکی را عمومی و منتشر می کند و عدم انفاق و جلوگیری از آن جامعه را در معرض ظلم و نابودی قرار میدهد...

.

saqikavir

saqikavir
عضو حرفه ای
عضو حرفه ای
المؤمن السالك في سبيل الحق و العدل لا يشعر بالوحدة و الوحشة، بل يشعر بمواكبة الكون و تاييدها لقواه، فيطمئن بانه هو المنتصر...
-----------------
مومنی که راه حق و عدالت را می پیماید هرگز احساس تنهایی و وحشت نمی کند، بلکه احساس می کند که تمام جهان همگام اوست و از قدرت او پشتیبانی میکنند، و مطمئن است که او پیروز است...

.

saqikavir

saqikavir
عضو حرفه ای
عضو حرفه ای
إن العزة ليست لمن عاش لنفسه، بل لمن يسترخص راحته، منافعه و نفسه في سبيل أمته، و من أجل صيانة بلده و شرف وطنه...
------------
عزت برای کسی که برای خودش زندگی کرد نیست، بلکه برای کسی ست که راحتی و منافعش و خودش را در راه امت، به خاطر حفاظت از کشورش و شرافت وطنش کم ارزش بداند...

.

saqikavir

saqikavir
عضو حرفه ای
عضو حرفه ای
ثورة محمد صلى الله عليه وآله وسلم تعتمد على الإنسان الشريف... الكبير، الإنسان الذي يحترم نفسه، الإنسان الذي يفكّر في مصيره، الإنسان الذي يحترم ما يقول... ما يسمع... ما يحرّك... ما يشاهد... يحترم كلّ شيء.
--------------
انقلاب محمد صل الله علیه و اله وسلم متکی بر انسان شرافتمند و بزرگ است، انسانی که خویش را گرامی میدارد، و انسانی که در سرنوشت خویش تفکر می کند، انسانی که گرامی می دارد و احترام میکند آنچه را که میگوید... آنچه را که می شنود... آنچه را که انجام می دهد... آنچه را که می بیند... او همه چیز را گرامی می دارد و احترام میکند...

.

saqikavir

saqikavir
عضو حرفه ای
عضو حرفه ای
الإنسان طيّب الذات، إهتدى إلى النجدين، و ألهم الفجور و التقوى حتى يكتمل على أثر الصراع الذي يشعر به عند الإختيار...
--------------
انسان دارای اصل و باطن پاکی ست، و بر سر دوراهی ایمان و فساد قرار میگیرد تا در اثر کشمکشی که در انتخاب راه احساس می کند به کمال برسد...

.

saqikavir

saqikavir
عضو حرفه ای
عضو حرفه ای
عزل الإنسان الله و تنكّر له في هذا العصر فشعر بالقلق...
---------
انسان عصر حاضر خدا را کنار گذاشته و او را نادیده گرفت و این دلیل نگرانی و ناراحتی اوست...

.

saqikavir

saqikavir
عضو حرفه ای
عضو حرفه ای
اللَّه ينبوع جميع الخير، ومصدر جميع الكمال...
-----------
خداوند متعال سرچشمه و اساس تمامی خوبی ها و کمالات است...

.

saqikavir

saqikavir
عضو حرفه ای
عضو حرفه ای
إنّ كلّ الناس... أمام اللَّه متساوون، وهذا معنى تربويّ يمكِّن كلّ فرد أن يتقدّم إلى اللَّه بمقتضى عمله وسعيه وتقواه وجهاده.
--------------------
قطعا تمامی انسان ها در مقابل خداوند مساوی هستند، و این یک مفهوم تربیتی است، که هر شخص می تواند به نسبت کار ، تلاش، تقوا و جهادی که داشته است به سوی خدا پیش برود و به او نزدیک شود.

.

saqikavir

saqikavir
عضو حرفه ای
عضو حرفه ای
معنى "اتخذ إلهه هواه"... هو أنّ هواه قد أصبح قدس أقداسه، والمؤثّر الأساس في حياته، والدافع الأوّل وراء تحرّكاته.
-------------
معنی اینکه هوای نفسش را خدای خود قرار داد این است که... هوای نفسش مقدسترین مقدساتش شده و مهمترین اصل در زندگی اش شده و اولین انگیزه برای تمامی فعالیت هایش است.

.

saqikavir

saqikavir
عضو حرفه ای
عضو حرفه ای
إنّ إبراهيم أب لجميع المؤمنين اليهود والنصارى والمسلمين، ولا يمكن اختصاص وعد اللَّه لأبناء إبراهيم باليهود، وبالتالي لا يمكن اختصاص الأرض المقدّسة بهم!!
-------------------
حضرت ابراهیم(علیه السلام) پدر تمامی مومنان از یهودی و مسیحی و مسلمان است، و امکان ندارد که وعده پروردگار فقط به فرزندان یهودی ابراهیم اختصاص داشته باشد و در نتیجه امکان ندارد که بیت المقدس نیز مختص انها باشد...

.

saqikavir

saqikavir
عضو حرفه ای
عضو حرفه ای
لي الحقّ أن أصرخ وأغضب. إنّ المسيح نفسه غضب عندما دخل الهيكل ووجده ملعباً للمحتكرين والمنافقين. حمل السوط وطردهم قائلاً: "بيتي جعلتموه مغارة للّصوص
----------------
این حق من است که فریاد بزنم و عصبانی باشم. چرا که خود مسیح(علیه السلام) هنگامی که داخل هیکل شد و انجا را محل بازی منافقین و احتکار کنندگان دید. شلاق برداشت و انها را بیرون کرد و میگفت: خانه من را لانه دزدان قرار داده اید...

.

ياسر

ياسر
دیگه صاحب خونه شده
دیگه صاحب خونه شده
شكرا لكم
مجهود رائع! بارك الله لكم

http://www.eghlima.org

saqikavir

saqikavir
عضو حرفه ای
عضو حرفه ای
ما جعل النبي صلى الله عليه وآله وسلم أبناءه حكّاماً، بل جعلهم حفظة للإسلام، وكلّ واحد منهم حافظاً للقرآن والشرع، وبذلك حمّلهم أمانة كبرى لا يمكنهم أن يتخلّوا عنها.
----------------------
پیامبر صل الله علیه و اله وسلم فرزندانش را به عنوان حاکم قرار نداده است بلکه انها را حافظان اسلام قرار داده و هر کدام از آنها حافظ قرآن و شرع هستند و به همین دلیل این امانت بزرگ را به عهده انان گذاشت و انها نمی توانند از این امانت و وظیفه دست بردارند و کناره گیری کنند.

saqikavir

saqikavir
عضو حرفه ای
عضو حرفه ای
المال ـ هذا الصنم الأكبر ـ هذا الذي يعتبره السيّد المسيح عليه السلام مانعاً لدخول ملكوت السمّاء أكبر من حجم الإبل عندما تحاول إدخاله في خرم الإبرة.
----------------------
مال و ثروت- اين بت بزرگ- این چیزی است که حضرت مسیح(علیه السلام) آن را مانع ورود به ملکوت آسمانها می داند، مانعی بزرگتر از شتری که تلاش میکنی آن را از سوراخ سوزنی عبور دهی.

.

saqikavir

saqikavir
عضو حرفه ای
عضو حرفه ای
كونوا في خدمة الإنسان تكونوا في خدمة اللَّه، وفي خدمة محمد صلى الله عليه وآله وسلم والمسيح عليه السلام ...
----------------
در خدمت انسان و انسانیت باشید، در خدمت خدا و محمد(صل الله علیه و اله و سلم)و مسیح(علیه السلام) خواهید بود...

.

سارة20

سارة20
عضو فعالی شده
عضو فعالی شده
الكلمات القصار للإمام موسى الصدر (اعاده الله بخير) 772827

angoorewahshi

angoorewahshi
دوست جدید
دوست جدید
الكلمات القصار للإمام موسى الصدر (اعاده الله بخير) 613628 الكلمات القصار للإمام موسى الصدر (اعاده الله بخير) 962627

مشاهده موضوع بعدي مشاهده موضوع قبلي بازگشت به بالاي صفحه  پيام [صفحه 1 از 1]