انجمن آموزش مکالمه عربی
السلام علیکم و رحمة الله و برکاته
مرحبا بک في منتدی تعليم العربية للناطقين بالفارسية
يمکنک قراءة المواضيع والتحميل بدون التسجيل. ولکن إذا أردت أن تساهم في المواضيع یجب أن تسجل في المنتدی ويتم تفعيل حسابک من قبل المدير.
مع خالص الشکر و التحية
فریق الإدارة
سلام
خـــــوش آمــــــــــــــــدید
برای شرکت در مباحث این انجمن و استفاده از امکانات آن نیاز به عضویت دارید. پس از تایید عضویت می توانید در مباحث انجمن شرکت کنید.
برای دانلود کتابها، درسها، فیلمها، معجمها و نرم افزارهای آموزش مکالمه از وبلاگ انجمن به آدرس زیر استفاده کنید:
http://www.arabiforall.com/
با تشکر
گروه مدیریت انجمن مکالمه عربی
انجمن آموزش مکالمه عربی
السلام علیکم و رحمة الله و برکاته
مرحبا بک في منتدی تعليم العربية للناطقين بالفارسية
يمکنک قراءة المواضيع والتحميل بدون التسجيل. ولکن إذا أردت أن تساهم في المواضيع یجب أن تسجل في المنتدی ويتم تفعيل حسابک من قبل المدير.
مع خالص الشکر و التحية
فریق الإدارة
سلام
خـــــوش آمــــــــــــــــدید
برای شرکت در مباحث این انجمن و استفاده از امکانات آن نیاز به عضویت دارید. پس از تایید عضویت می توانید در مباحث انجمن شرکت کنید.
برای دانلود کتابها، درسها، فیلمها، معجمها و نرم افزارهای آموزش مکالمه از وبلاگ انجمن به آدرس زیر استفاده کنید:
http://www.arabiforall.com/
با تشکر
گروه مدیریت انجمن مکالمه عربی
انجمن آموزش مکالمه عربی

أهلا وسهلا بك زائرنا الكريم, أنت لم تقم بتسجيل الدخول بعد! يشرفنا أن تقوم بالدخول أو التسجيل إذا رغبت بالمشاركة في المنتدى

کم اهمیت بودن قرآن در ایران؟؟؟؟؟؟؟؟؟///؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مشاهده موضوع بعدي مشاهده موضوع قبلي اذهب الى الأسفل  پيام [صفحه 1 از 1]

?????

مهمان
سلام میدونم حرفم خریدار نداره وهمتون الان اماده گاردگیری هستین که بگین نه اینطور نیست
اما حرف حق همیشه تلخ بوده..............
البته باید بین اهل سنت وشیعه ها هم فرق گذاشت اگه یه امار بین شیعه ها بگیرن که در هفته چند دقیقه قران را باز میکنن ومیخونن به نظرم به 5دقیقه نمیرسه
البته بین خود قران خوانها هم مشکل داریم بعضیها فقط گوش میدن بعضیها باز میکنن ونگاه میکنن اما صدایی ازشون درنمیاد ..........
خلاصه هر که از یه طرف افتاده ومی لنگه ......
بازم بگم ؟چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است affraid affraid affraid

اين مطلب آخرين بار توسط ابوکاظم در الأربعاء 27 أكتوبر - 21:19 ، و در مجموع 2 بار ويرايش شده است.

امير

امير
عضو ممتاز
عضو ممتاز
سلام عليكم
بله به نظر من كه كم اهميت است به دليل اينكه قرائت قرآن به صورت ترتيل توصيه شده است يعني با سرعت متوسط و فصيح و همچنين بحث التغني در قرآن مهم است و مهم تر آنكه رجوع به قرآن براي برطرف شدن شبهات و جدا كردن حق و باطل از يكديگر به اين معنا كه سخناني كه مطابقت با دستورات خداوند نميكند را كنار گذاشتن و سخنان مطابق با قرآن را با جان و دل پذيرفتن و روشن شدن مسير زندگي و نيز عمل به دستورات الله سبحانه و تعالي مسئله بسيار مهمي است كه متاسفانه به نظر من اين دو مورد و نيز بسياري از موارد ديگر در اين زمينه بسيار بسيار كم در ايران ديده مي شود متاسفانه No
ولقد يسرنا القرآن للذكر فهل من مدكر

سعید

دوست جدید
دوست جدید
ایرانیان در دوران صدر اسلام خودشان مفسر و مبین قرآن بودند حتی عربها امروز برای حل مشکل خودشان در فهمیدن قرآن به تفسیر ایرانیا ن مانند فخر رازی و بیضاوی و .... مراجعه می کنند و امروز دنیا برگشته وما به کتاب آنها مراجعه میکنیم

سيمين

سيمين
اگه بره دلمون تنگ میشه
اگه بره دلمون تنگ میشه

بسم الله الرحمن الرحيم

سلام عليکم و رحمة الله

خدمت جناب ابوکاظم عرض کنم که چنانکه خودتون می فرماييد «اگه يه آمار بگيرن» يعنی اينکه هنوز آماری در کارنيست پس با حدس نمیشه از آمار صحبت کرد.
دوم اينکه ملاک اهميت قرآن از نظر شما خوندن يا قرائته. اما شايد عمل کردن به اون ملاک ارزشمند تری باشه.....
ديگه اينکه چه جوری اينقد قطعی در باره يه کشور صحبت می کنين؟ ؟؟؟؟؟!!! شايد شما فقط بتونين در محيط اطراف خودتون اين مسأله را بررسی کنيد نه همه ايران.

?????

مهمان
سيمين نوشته است:
بسم الله الرحمن الرحيم

سلام عليکم و رحمة الله

خدمت جناب ابوکاظم عرض کنم که چنانکه خودتون می فرماييد «اگه يه آمار بگيرن» يعنی اينکه هنوز آماری در کارنيست پس با حدس نمیشه از آمار صحبت کرد.
دوم اينکه ملاک اهميت قرآن از نظر شما خوندن يا قرائته. اما شايد عمل کردن به اون ملاک ارزشمند تری باشه.....
ديگه اينکه چه جوری اينقد قطعی در باره يه کشور صحبت می کنين؟ ؟؟؟؟؟!!! شايد شما فقط بتونين در محيط اطراف خودتون اين مسأله را بررسی کنيد نه همه ايران.
احسنت كاملا حرف هاي شما رو قبول دارم .اين مسئله نه تنها به ايران مربوط ميشه بلكه در تمام كشورهاي عربي و اسلامي خوندن قرآن بهش زياد توجه نمي شه.در كنار كمكهاي ميلياردي به اين كشور و اون كشور و در كنار سيمينار ها و كنگره هاي پر خرج كه هيچ فايده اي ندارند يه كارتون درباره پيغمبر اسلام و امامان معصوم ساخته نشده كه حداقل قسمتي از زندگي و شرح حالي از اين افراد باشه.در حالي كه كشور هاي ديگه براي بچه ها هزار جور كارتون و ويدئو موزيك و ...در باب شخصيت هاي علمي و فرهنگي و......مي سازند .بايد گفت در كنار ادعاهاي زيادي كه درباره شناسوندن اسلام ميشه اسلام در ايران و در بيشتر كشور هاي اسلامي به حاشيه رونده شده و بهش بي توجهي ميشه .بايد كاري انجام بشه كه مردم با شوق و ذوق به طرف قرآن برن نه با بي تفاوتي و همچنين عمل به دستورات قرآن بايد مورد توجه همه به طور حقيقي باشه نه ادعاي بي پايه و اساس.

مشاهده موضوع بعدي مشاهده موضوع قبلي بازگشت به بالاي صفحه  پيام [صفحه 1 از 1]