انجمن آموزش مکالمه عربی
السلام علیکم و رحمة الله و برکاته
مرحبا بک في منتدی تعليم العربية للناطقين بالفارسية
يمکنک قراءة المواضيع والتحميل بدون التسجيل. ولکن إذا أردت أن تساهم في المواضيع یجب أن تسجل في المنتدی ويتم تفعيل حسابک من قبل المدير.
مع خالص الشکر و التحية
فریق الإدارة
سلام
خـــــوش آمــــــــــــــــدید
برای شرکت در مباحث این انجمن و استفاده از امکانات آن نیاز به عضویت دارید. پس از تایید عضویت می توانید در مباحث انجمن شرکت کنید.
برای دانلود کتابها، درسها، فیلمها، معجمها و نرم افزارهای آموزش مکالمه از وبلاگ انجمن به آدرس زیر استفاده کنید:
http://www.arabiforall.com/
با تشکر
گروه مدیریت انجمن مکالمه عربی
انجمن آموزش مکالمه عربی
السلام علیکم و رحمة الله و برکاته
مرحبا بک في منتدی تعليم العربية للناطقين بالفارسية
يمکنک قراءة المواضيع والتحميل بدون التسجيل. ولکن إذا أردت أن تساهم في المواضيع یجب أن تسجل في المنتدی ويتم تفعيل حسابک من قبل المدير.
مع خالص الشکر و التحية
فریق الإدارة
سلام
خـــــوش آمــــــــــــــــدید
برای شرکت در مباحث این انجمن و استفاده از امکانات آن نیاز به عضویت دارید. پس از تایید عضویت می توانید در مباحث انجمن شرکت کنید.
برای دانلود کتابها، درسها، فیلمها، معجمها و نرم افزارهای آموزش مکالمه از وبلاگ انجمن به آدرس زیر استفاده کنید:
http://www.arabiforall.com/
با تشکر
گروه مدیریت انجمن مکالمه عربی
انجمن آموزش مکالمه عربی

أهلا وسهلا بك زائرنا الكريم, أنت لم تقم بتسجيل الدخول بعد! يشرفنا أن تقوم بالدخول أو التسجيل إذا رغبت بالمشاركة في المنتدى

معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان

رفتن به صفحه : 1, 2  الصفحة التالية

مشاهده موضوع بعدي مشاهده موضوع قبلي اذهب الى الأسفل  پيام [صفحه 1 از 2]

mahdi_qods

mahdi_qods
داره خودمونی میشه
داره خودمونی میشه
 معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 3420578499

سلام علیکم و رحمه الله و برکاته

دوستان و اساتید میخواستم نظرتون رو درباره معایب و مزایای ازدواج با خانمهای شیعه و مقید لبنانی بیان کنید
این سوال رو با توجه به شنیده هام و نزدیکی های فرهنگی ما و شیعیان لبنان و البته علاقه ای که بین هر دو جامعه شیعه نسبت هم وجود داره مطرح کردم که انشاءالله بتونه مفید باشه
بخصوص از استاد بزرگوار جناب اسدی خواهش میکنم بیایند و از نظرات و تجربه های دوستانشون ما رو مستفیض بفرمایند
و البته از همه دوستان میخواهم که لطف کنند و اگر اطلاع یا تجربه ای در این زمینه دارند بفرمایند

و السلام

اين مطلب آخرين بار توسط mahdi_qods در الجمعة 16 ديسمبر - 13:45 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.

یاسمن

یاسمن
شخصیت مهمیه
شخصیت مهمیه
تبریک به مدیران این انجمن انجمنتون چه فوائدی که نداره:مشاوره پیش از ازدواج معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 841320  معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 962627

http://hajghasemi.persianblog.ir

mahdi_qods

mahdi_qods
داره خودمونی میشه
داره خودمونی میشه
یاسمن نوشته است:تبریک به مدیران این انجمن انجمنتون چه فوائدی که نداره:مشاوره پیش از ازدواج معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 841320  معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 962627

معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 301423

اینکه اکثریت خانمها از این موضوع استقبال نکنند ، معلوم بود ولی این برای من خیلی
سوال بوده وهست که اصلا چرا باید چنین نوع ازدواج هایی انجام بشه!؟ و اصلا
چرا لبنان؟
بعدا که تحقیق های کوچکی در موضوع با رابطه ایران و مناطق شیعه نشین رو
شروع کردم به این نتیجه رسیدم که اصلا ترویج جدی تشیع در ایران بوسیله علمای
بزرگی از این منطقه مثل شیخ بهائی و محقق کرکی که از جبل عامل به ایران درعصر
صفوی مهاجرت کردند انجام گرفته و این ارتباط فرهنگی مهمترین نقطه شروعش این
مهاجرتها ست
البته موضوع دیگری که باعث این کنجکاوی شد ازدواج ایرانیان با اعراب خارج
از ایران است که برای من ازدواج با اعراب خلیجی و اعراب عراقی از لحاظ اشتراکات فرهنگی قابل توجیه
بوده وهست ولی در مورد سوریه و لبنان بجز بحث تشیع و فرهنگ مقاومت که متاثر از انقلاب اسلامی است مورد فرهنگی قابل
توجیهی رو نیافتم
اینکه دلیل استقبال از این موضوع چیست و اصلا چه معایب و چه مزایایی داره و
میتونه چه نتایجی داشته باشه سوال بنده است ، نه صرفا مشاوره برای ازدواج
و مطلب دیگر اینکه بنده به شخصه بین رفقا چه مستقیما و چه با واسطه تعدادی
رو میشناسم که کاملا نسبت به این موضوع کنجکاو و بعضا علاقه مند اند و
البته تعدادشون کم هم نیست بخصوص دوستانی که روی مسائل اعتقادی و مذهبی
تاکید دارند و به خاطر همین در عنوان مطلب شیعه و در توضیح مقید رو اضافه
کردم ، به هر صورت بهتره دوستان به جای برداشتهای شخصی ، وارد بحث بشند و
نظرشون رو بیان کنند ، تا انشاءالله بتونیم به یک نتیجه نسبی برسیم

و من الله التوفیق

اسدی

اسدی
گروه مدیریت انجمن
سلام
نمیشه کلا رد کرد یا کلا قبول کرد چون همه آدمها یک طور نیستند
به نظر حقیر انسان باید کسی رو انتخاب کنه که با معیارها و شرایطش هماهنگ باشه
اگر از کشور دیگه ای هم بود مشکلی نیست
ولی در کل خانمهای لبنانی ویژگی مثبتی که در خانمهای ایرانی نباشه ندارند و بیشتر مساله مصداق ضرب المثل آواز دهل شنیدن از دور خوش است شده
واسه همین اگر ضرورت خاصی نیست بهتره به این قضیه فکر نکنید و برای به دست آوردن چیزی که اینجا هم هست دردسر و هزینه و وقت اضافی صرف نکنید
ازدواج برای یادگیری یا تسلط به عربی رو هم کلا قبول ندارم چون انسجام اینجور زندگی ها معلوم نیست و کلا ظلم به دختر هم حساب میشه. باید از روی علاقه و دوست داشتن انتخاب کرد.
یه مساله ای هم هست که مزیتی برای زنهای ایرانیه و اون محجوبتر بودنشونه. فرهنگ لبنان خیلی از غرب تاثیر گرفته و خانمهاشون با نامحرم خیلی راحتند حتی حزب اللهی هاشون
البته این مساله عمومیت نداره ولی غالبا اینطوره
از اونطرف از شما هم توقع داره که مثلا با دخترهای فامیلش خیلی صمیمی باشی و راحت راحت
این مساله برای یکی از دوستام اتفاق افتاده بود و واقعا برای اون که آدم مقیدیه سخت بود
زنهای مناطق خلیج فارس و عربستان و عراق نسبت به زنان ایران مطیع ترند ولی خوب اونها هم یکم شورش رو در آوردند و زن رو از حد شریک زندگی به چیزی مثل کلفت پایین آوردن
شما انگیزه هایی که برای ازدواج با عرب زبانها دارید رو درصورت امکان بگید تا دوستان هم نظرشون رو بگن
موفق باشید

http://www.arabiforall.com

اسدی

اسدی
گروه مدیریت انجمن
یاسمن نوشته است:تبریک به مدیران این انجمن انجمنتون چه فوائدی که نداره:مشاوره پیش از ازدواج معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 841320  معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 962627

حالا کجاش رو دیدید؟
 معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 178869
این کار هر روزمه بین زبان آموزها و دانشجویان عربی
 معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 178869
البته مساله مهم و قابل مناقشه ای هم هست ونمیشه بررسیش نکرد و باید عقلها رو روی هم گذاشت تا به نتیجه ای رسید

http://www.arabiforall.com

یاسمن

یاسمن
شخصیت مهمیه
شخصیت مهمیه
بارک الله اقای اسدی خدا بده برکت!!!!ولی دور از شوخی منم با شما در این زمینه کاملا موافق هستم.

فارس

فارس
شخصیت مهمیه
شخصیت مهمیه
حالا عاقد هم دارین؟  معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 2915205832  معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 2915205832  معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 2915205832

افسانه

افسانه
دیگه صاحب خونه شده
دیگه صاحب خونه شده
 معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 543436
سلام به آقا مهدی و دیگر دوستان
ما قبلا یه بحث مفصلی در این مورد داشتیم که آخر سر هم به دعوا کشید و آقای اسدی هم مجبور شدن اون بحث قطع کنن.
بهتون بگم و در واقع خیالتونو راحت کنم هیچ جا دختراشون مثل دخترای ایران نیست
تنها و فقط دخترای ایران هستن که می دونن چه جوری با پسرای ایران تا کنن.  معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 2958834674
دخترای جاهای دیگه ازدست شماها سر به کوه وبیابون میزارن  معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 180557100

افسانه

افسانه
دیگه صاحب خونه شده
دیگه صاحب خونه شده
[quote="اسدی"] معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 3420578499

این مساله برای یکی از دوستام اتفاق افتاده بود و واقعا برای اون که آدم مقیدیه سخت بود
آقای اسدی قبول کنین که دوست شما هم زیاد مقید نبوده
چون آدم مقید معمولا نمی ره دخترای کشورهای دیگه رو رصد بکنه Suspect
lol! lol! lol!

یاسمن

یاسمن
شخصیت مهمیه
شخصیت مهمیه
فارس نوشته است:حالا عاقد هم دارین؟  معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 2915205832  معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 2915205832  معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 2915205832

اینجا میچسبه از طرف عروس لبنانی انجمن بگییم"با اجازه بزرگترها....نعععععم.

معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 841320  معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 962627  معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 434346  معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 794631

فارس

فارس
شخصیت مهمیه
شخصیت مهمیه
هههههههههههههههههههههههه  معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 821309  معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 58151

mahdi_qods

mahdi_qods
داره خودمونی میشه
داره خودمونی میشه
اسدی نوشته است: معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 3420578499
سلام
نمیشه کلا رد کرد یا کلا قبول کرد چون همه آدمها یک طور نیستند
به نظر حقیر انسان باید کسی رو انتخاب کنه که با معیارها و شرایطش هماهنگ باشه
اگر از کشور دیگه ای هم بود مشکلی نیست
ولی در کل خانمهای لبنانی ویژگی مثبتی که در خانمهای ایرانی نباشه ندارند و بیشتر مساله مصداق ضرب المثل آواز دهل شنیدن از دور خوش است شده
واسه همین اگر ضرورت خاصی نیست بهتره به این قضیه فکر نکنید و برای به دست آوردن چیزی که اینجا هم هست دردسر و هزینه و وقت اضافی صرف نکنید
ازدواج برای یادگیری یا تسلط به عربی رو هم کلا قبول ندارم چون انسجام اینجور زندگی ها معلوم نیست و کلا ظلم به دختر هم حساب میشه. باید از روی علاقه و دوست داشتن انتخاب کرد.
یه مساله ای هم هست که مزیتی برای زنهای ایرانیه و اون محجوبتر بودنشونه. فرهنگ لبنان خیلی از غرب تاثیر گرفته و خانمهاشون با نامحرم خیلی راحتند حتی حزب اللهی هاشون
البته این مساله عمومیت نداره ولی غالبا اینطوره
از اونطرف از شما هم توقع داره که مثلا با دخترهای فامیلش خیلی صمیمی باشی و راحت راحت
زنهای مناطق خلیج فارس و عربستان و عراق نسبت به زنان ایران مطیع ترند ولی خوب اونها هم یکم شورش رو در آوردند و زن رو از حد شریک زندگی به چیزی مثل کلفت پایین آوردن
شما انگیزه هایی که برای ازدواج با عرب زبانها دارید رو درصورت امکان بگید تا دوستان هم نظرشون رو بگن
موفق باشید

سلام علیکم
خیلی ممنون بخاطر جوابتون
قربان جوابتون متین بود منم با این که دوست داشتن و تفاهم، پایه انتخاب باشند -بدون در نظر گرفتن ملیت- موافقم ، بله این قضیه محجوب بودن خانمها در فرهنگ ما که البته به شدت کمرنگ شده این روزها واقعا نعمت بزرگی است ولی خوب طبق فرمایشتون این اصلا عمومیت نداره و همانطور که در ایران خانواده های با فرهنگهای کاملا مخالف داریم در لبنان هم این قضیه وجود داره و شدیدا نسبی است
ولی عرض من اصلا شخصی نیست ، من بیشتر دنبال چرایی ازدیاد این نوع ازدواجها هستم با نظر به اینکه ما تفاوتهای فرهنگی خودمون در شهر ها و پایتخت بیداد میکنه چه برسه به کشوری دیگه
عزضم این هست که واقعا چه دلایل فرهنگی وجود داره برای استقبالی که توی هر دو جامعه در این زمینه وجود داره!؟
مطیع بودن خانمهای عرب ،نحوه تفکر راجع به جوان ایرانی، اشتراکات فرهنگ شیعی ، علاقه فرهنگی دو ملت نسبت به هم ، فرار از آداب و رسوم دست و پاگیر ، مشکلات اخلاقی ازدواج در ایران و.... به نظرم اینها با اینکه کلی اند ولی در مورد اقبال کسانی که به این نوع ازدواجها مایل اند بیشتر دیده میشه + اینکه اکثریت این افراد یک ارتباطی با جامعه شیعی لبنان داشتند ، یکی دانشجو ، دیگری مبلغ دیگری تاجر و دیگری ناشر

mahdi_qods

mahdi_qods
داره خودمونی میشه
داره خودمونی میشه
افسانه نوشته است: معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 543436
سلام به آقا مهدی و دیگر دوستان
ما قبلا یه بحث مفصلی در این مورد داشتیم که آخر سر هم به دعوا کشید و آقای اسدی هم مجبور شدن اون بحث قطع کنن.
بهتون بگم و در واقع خیالتونو راحت کنم هیچ جا دختراشون مثل دخترای ایران نیست
تنها و فقط دخترای ایران هستن که می دونن چه جوری با پسرای ایران تا کنن.  معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 2958834674
دخترای جاهای دیگه ازدست شماها سر به کوه وبیابون میزارن  معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 180557100

سلام علیکم

معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 772827 بابت نظرتون
 معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 178869 بله اون رو دیدم که اصلا نفس ایجاد همچون پستی با اون عنوان قشنگ نبود ، اینکه هر قومی از خودشون تعریف کنند شاید خیلی ارزشمند نباشه

mmghghmm

mmghghmm
دیگه صاحب خونه شده
دیگه صاحب خونه شده
با سلام خدمت مدیر محترم انجمن ودوستان وسروران عزیزم
بنده اصلا دوست ندارم در این نوع مباحث شرکت کنم واگر میبینید مجبور به شرکت در این موضوع شدم دلیل دیگه ای داره......لازم دونستم یادآوری کنم که برای چی توی این انجمن دور هم جمع شدیم!!!یادتون که نرفته !!! زبان عربی رو میگم!!!!......از تمام دوستان خواهش میکنم که این مباحث رو در سایت های مشاوره مطرح کنید....هر مطلبی به تخصص احتیاج داره...ازدواج هم مثل هر موضوع دیگه ای به مشاور مخصوص خودش احتیاج داره ...جناب آقای mahdi_qods درسته که اینجا بحث از عربی وکشورهای عربی میشه ولی تمام کسانی که در این انجمن هستند که تجربه ای از کشورهای عربی ندارند وعربها رو نمیشناسند که شما این مطلب رو اینجا مطرح کردید!!!

چون نظر اعضای انجمن رو خواستید،بنده هم به عنوان عضو کوچکی از انجمن نظر خودم رو گفتم.......ودر انتها ازتون می خوام مطالبی رو توی انجمن بگذارید که به یادگیری زبان عربی کمک کنه.....از این دست مطالب توی سایت های دیگه هم پیدا میشه....ولی بنده تا الان انجمن ویا سایتی رو ندیدم که به این شکل به یاد دادن زبان عربی اهتمام بورزه ...من به این انجمن وآقای اسدی بسیار مدیونم وتمام یادگیری زبان عربی ام رو به خاطر زحمات ایشون میدونم
پس بیاین دست به دست هم بدیم تا به هدف اصلی این انجمن نزدیکتر بشیم

در انتها اگر باعث رنجش خاطرتون شدم عذر خواهی میکنم

معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 208395

mahdi_qods

mahdi_qods
داره خودمونی میشه
داره خودمونی میشه
mmghghmm نوشته است:  معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 3420578499
با سلام خدمت مدیر محترم انجمن ودوستان وسروران عزیزم
بنده اصلا دوست ندارم در این نوع مباحث شرکت کنم واگر میبینید مجبور به شرکت در این موضوع شدم دلیل دیگه ای داره......لازم دونستم یادآوری کنم که برای چی توی این انجمن دور هم جمع شدیم!!!یادتون که نرفته !!! زبان عربی رو میگم!!!!......از تمام دوستان خواهش میکنم که این مباحث رو در سایت های مشاوره مطرح کنید....هر مطلبی به تخصص احتیاج داره...ازدواج هم مثل هر موضوع دیگه ای به مشاور مخصوص خودش احتیاج داره ...جناب آقای mahdi_qods درسته که اینجا بحث از عربی وکشورهای عربی میشه ولی تمام کسانی که در این انجمن هستند که تجربه ای از کشورهای عربی ندارند وعربها رو نمیشناسند که شما این مطلب رو اینجا مطرح کردید!!!

چون نظر اعضای انجمن رو خواستید،بنده هم به عنوان عضو کوچکی از انجمن نظر خودم رو گفتم.......ودر انتها ازتون می خوام مطالبی رو توی انجمن بگذارید که به یادگیری زبان عربی کمک کنه.....از این دست مطالب توی سایت های دیگه هم پیدا میشه....ولی بنده تا الان انجمن ویا سایتی رو ندیدم که به این شکل به یاد دادن زبان عربی اهتمام بورزه ...من به این انجمن وآقای اسدی بسیار مدیونم وتمام یادگیری زبان عربی ام رو به خاطر زحمات ایشون میدونم
پس بیاین دست به دست هم بدیم تا به هدف اصلی این انجمن نزدیکتر بشیم

در انتها اگر باعث رنجش خاطرتون شدم عذر خواهی میکنم

معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 208395

سلام علیکم

دوست بزرگوار بابت اینکه لطف کردین و نظرتون رو که خصوصی ارسال فرموده بودین باز هم مضمونا در صفحه اصلی مطرح فرمودید  معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 772827
خدمتتون عرض کردم ، بنده اصلا دغدغه شخصی ندارم و واقفم که اینجا جای مشاوره ازدواج نیست و الا امتثال امر کرده این مطلب رو توی انجمنهای مشاوره طرح میکردم ، البته این پرسش رو همونطوری که در جوابتون قبلا عرض کردم به صورتهای مختلف حتی بین افرادی که همسرشون لبنانی بود چه مستقیم و چه غیر مستقیم مطرح کردم اما واقعا اون دلیل استقبال گسترده رو اون هم با این مسافت زیاد بین دو کشور و تفاوت فرهنگی هنوز بهش دست پیدا نکردم
بله بنده هم خودم رو مدیون استاد بزرگوار جناب اسدی و دیگر دوستانی که مطالب عربی گذاشتند میدونم ، و حدودا یکسالی هست که از این امکانات استفاده میکنم و واقعا هیچ سایتی چنین مطالب گسترده و جذابی رو در رابطه با ادبیات عرب نداره و فرمایشتون مورد تایید هست مطمئنا
اما من واقعا متوجه اصرار شما بر عدم شرکت دیگران و منعتون نمیشوم ، چون اولا اینجا عنوانش بحث آزاد هست ، ثانیا مطلب بنده غیر قانونی نیست و ثالثا مخل آموزش عربی در فروم نشده که اگر شده باشه واقعا خودم از جناب اسدی میخوام که مطلب رو حذف کنند
مشکل در نوع نگرش هست که خیلی شخصی شده نگاه میشه ، و الا کسی که نیاز به مشاوره ازدواج داشته باشه مسلما در چنین فضای عمومی مطلب رو طرح نمیکنه اون هم با این کلیت ، چه اینکه همه بزرگواران واقفند که ازدواج و مشاوره درباره اش بیش از هرچه نیاز به نگرش جزئی و دقیق و البته نسبی دارد نه نگرش کلی آن هم با رویکرد فرهنگی و تاکید بر چرایی استقبال از این نوع ازدواج
خواهشا توجه داشته باشید که اگر بنا بر مطلب مشاوره ای بود بنده درعنوان به کمک قید خاصی مثل مشاوره ، کمک برای ازدواج !! و ... مطلب رو طرح میکردم نه با این عنوان
امیدواربودم شما دوست عزیز با توجه به قرائنی که در نوشته هایم مشهود بود متوجه عدم شخصی بودن مسئله مطرح شده میشدید

از اینکه خواهشم بابت ارسال نظر کاملا محترمتون رو در صفحه اصلی اجابت کردید کمال تشکر رو دارم

معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 83578

فارس

فارس
شخصیت مهمیه
شخصیت مهمیه
آقا مهدی خداییش حاج آقا نیستید؟منظورم شیخ نیستید؟  معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 184327

mahdi_qods

mahdi_qods
داره خودمونی میشه
داره خودمونی میشه
فارس نوشته است:آقا مهدی خداییش حاج آقا نیستید؟منظورم شیخ نیستید؟  معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 184327

چرا!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟ واسه ادبیات پستها میفرمایین!؟؟؟؟  معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 178869  معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 178869  معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 178869

فارس

فارس
شخصیت مهمیه
شخصیت مهمیه
آره-آخه خیلی قشنک و با ادبیات حوزه ای نوشتین. اخه خودم ساکن قم هستم lol! lol! lol! lol!

حمیدة

حمیدة
داره خودمونی میشه
داره خودمونی میشه
با سلام به دوستان

نظر به صحبت آقا مهدی چندتا مطلب میخواستم به عرضتون برسونم.اول خدمت خواهرای خوبم و همجنس های خودم افسانه و یاسمن بگم که اولا متعصبانه و فمینیستی به این قضیه نگاه نکنیم. چه اهمیتی داره اگر بخشی از آقایون ایرانی برن با خانم های لبنانی ازدواج کنن ؟؟؟این هیچ چیزی از شان بانوی ایرانی کم نمیکنه.هرچند که من کلا با تعصبات قومی قبیله ای و ملیتی از هر نوع موافق نیستم چرا که این کلام خداست که میگه : یا ایها الناس انا خلقناکم من ذکر و انثی و جعلناکم شعوبا و قبائل لتعارفوا ان اکرمکم عند الله اتقیکم.ثانیا : ازدواج با کسی که فرهنگ متفاوتی داره لزوما باید با قبول و پذیرش آگاهانه طرفین باشه اینکه به عادتها و رسومات همدیگر احترام بذارند که فکرمیکنم این حد از توجه و مراعات طرف مقابل سطح بالایی از سعه ی صدر و خودسازی روطلب میکنه که نمیدونم اقایون ایرانی چقدر میتونن این توانایی رو داشته باشند یا در خودشون تقویت کنند.ثالثا : بستگی به دیدگاه ما داره به نظر من هر جیزی معایب و مزایای خودش رو داره و مطلقا نمیشه اون رو تایید و یا رد کرد.خب از طرفی التقاط فرهنگهای. متفاوت به نوعی رشد مینجامد مثل حمله اعراب به ایران و التقاط فرهنگ ایران باستان و عرب مسلمان .و خب شیرینی همزبانی با زبان مادری وفرهنگ نزدیک به هم گرچه راحتتره ولی چندان به زایش و رشد منجر نمی شود . باید ببینیم چه چیزی برای ما در اولویت است؟ شیرینی همزبانی با زبان مادری و یا التقاط فرهنگی؟ دوستانی که به خواهران ارجمند لبنانی علاقمند هستن بهتره در مورد فرهنگ اونها تحقیق ومطالعه بیشتری بفرمایند فکر میکنم دوستان به این حد از بلوغ رسیده باشند که بعد از مطالعه دست به تصمیمکیری بزنند من میتونم اطلاعات زیادی برای شما به اشتراک بگذارم ولی ترجیح میدم خودتون برید وبدست بیارید. .

افسانه

افسانه
دیگه صاحب خونه شده
دیگه صاحب خونه شده
سلام خدمت خواهر خوبم حمیده جان
من با حرفای شما موافق هستم و نظری که بالا دادم فقط شوخی بود
پسرای ایران صرفا چون دخترای شیعه لبنان محجبه هستن میرن سراغشون با ذهنیتی که از یک دختر ایرانی دارن
فکر میکنن چون اونا هم مثل دخترای ایران محجبه هستن پس تو فرهنگ و طرز تفکر هم مثل هم هستن
درصورتی که مسلمان و محجبه بودن طرف فقط یه قسمت کوچیک قضیه هست که مربوط به اعتقاد طرف میشه
اونچه که بخش اصلی رو تشکیل میده فرهنگ خاص اونه که سالها با اون فرهنگ بزرگ شده و با اون زندگی میکنه
به نظر من اگه یه پسر ایرانی بخواهد با یه دختر مسلمان یه کشور دیگر ازدواج بکنه محجبه و مسلمان بودن طرف گام اوله که به ما اجازه میده به عنوان یه مسلمان انو انتخاب کنیم مرحله بعدی و اساسی مطالعه و تحقیق کامل در مورد فرهنگ و طرز تفکر طرف مقابل هست که آیا با فرهنگ من همخونی داره و یا نه و یا اینکه اگه همخونی نداره من میتونم خودمو با فرهنگ اون تطبیق بدم یا نه؟
موفق باشین

فارس

فارس
شخصیت مهمیه
شخصیت مهمیه
پس مبارکه دیگه آقا شیخ مهدی
شام دعوتیم انشالله یا صرف شیرینی؟
 معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 2915205832  معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 2915205832  معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 2915205832

ماه تابان

ماه تابان
عضو ممتاز
عضو ممتاز
این بحثا داره مثل اتاقای چت روم میشه من که عضو جدیدم تعجب می کنم

mahdi_qods

mahdi_qods
داره خودمونی میشه
داره خودمونی میشه
فارس نوشته است:آره-آخه خیلی قشنک و با ادبیات حوزه ای نوشتین. اخه خودم ساکن قم هستم lol! lol! lol! lol!

نه قربان چنین افتخاری رو ندارم  معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 69283

mahdi_qods

mahdi_qods
داره خودمونی میشه
داره خودمونی میشه
حمیدة نوشته است:با سلام به دوستان

نظر به صحبت آقا مهدی چندتا مطلب میخواستم به عرضتون برسونم.اول خدمت خواهرای خوبم و همجنس های خودم افسانه و یاسمن بگم که اولا متعصبانه و فمینیستی به این قضیه نگاه نکنیم. چه اهمیتی داره اگر بخشی از آقایون ایرانی برن با خانم های لبنانی ازدواج کنن ؟؟؟این هیچ چیزی از شان بانوی ایرانی کم نمیکنه.هرچند که من کلا با تعصبات قومی قبیله ای و ملیتی از هر نوع موافق نیستم چرا که این کلام خداست که میگه : یا ایها الناس انا خلقناکم من ذکر و انثی و جعلناکم شعوبا و قبائل لتعارفوا ان اکرمکم عند الله اتقیکم.ثانیا : ازدواج با کسی که فرهنگ متفاوتی داره لزوما باید با قبول و پذیرش آگاهانه طرفین باشه اینکه به عادتها و رسومات همدیگر احترام بذارند که فکرمیکنم این حد از توجه و مراعات طرف مقابل سطح بالایی از سعه ی صدر و خودسازی روطلب میکنه که نمیدونم اقایون ایرانی چقدر میتونن این توانایی رو داشته باشند یا در خودشون تقویت کنند.ثالثا : بستگی به دیدگاه ما داره به نظر من هر جیزی معایب و مزایای خودش رو داره و مطلقا نمیشه اون رو تایید و یا رد کرد.خب از طرفی التقاط فرهنگهای. متفاوت به نوعی رشد مینجامد مثل حمله اعراب به ایران و التقاط فرهنگ ایران باستان و عرب مسلمان .و خب شیرینی همزبانی با زبان مادری وفرهنگ نزدیک به هم گرچه راحتتره ولی چندان به زایش و رشد منجر نمی شود . باید ببینیم چه چیزی برای ما در اولویت است؟ شیرینی همزبانی با زبان مادری و یا التقاط فرهنگی؟ دوستانی که به خواهران ارجمند لبنانی علاقمند هستن بهتره در مورد فرهنگ اونها تحقیق ومطالعه بیشتری بفرمایند فکر میکنم دوستان به این حد از بلوغ رسیده باشند که بعد از مطالعه دست به تصمیمکیری بزنند من میتونم اطلاعات زیادی برای شما به اشتراک بگذارم ولی ترجیح میدم خودتون برید وبدست بیارید. .

سلام علیکم و رحمه الله

فرمایش شما کاملا متین و منطقی است ، اصلا بحث نفی یا تایید نیست ، بحث چرایی هایی هست که در این مورد وجود داره و رویکرد بنده پرسشی است و مایلم دوستان مزایا و معایبی رو که مطلع اند و به نظرشون میرسه حتی الامکان به زبان عربی بیان کنند چون من فعلا نمیتونم به حدی که میخواهم به زبان عربی مباحث رو عنوان کنم

در تایید فرمایشتون عرض کنم که این علاقه به ازدواج با ایرانیان در آقایان لبنانی هم هست بعضا ، کما اینکه یکی از دوستان من در فیسبوک که البته لبنانی هم هستند خیلی علاقه مند بودند به ازدواج با یک خانم ایرانی ، که چون این موارد رو شخصا کمتر دیدم ، بخاطر همین سوالم رو در مورد خانمهای لبنانی مطرح کردم
در مورد قسمت دوم جوابتون به بحث هم واقعا متین و منطقی تحلیل فرمودید ، اینکه این نحوه ازدواج با فرهنگی دیگر منجر به رشد میشه واقعا ثابت شده ، رشد فرهنگی و آشنایی با فرهنگ و احیانا فرهنگهای مختلف ، فهم و درک منزلت نعمات و ویژگیهای مثبت ایران و البته رشد و تغییر ژنتیکی در نسل بعدی ( یکی از اهداف یهودیان درمهاجرت بوده و هست) نمونه هایی از همین ویژگیهای مثبت هستند
بله نسبیت مهمترین امری است که باید توی این مسائل بهش توجه کنیم ، در همین ایران خودمان افراد گوناگون با فرهنگ و آداب و رسوم متفاوتی وجود دارند که شخص باید با توجه به مختصات فرهنگی و شخصی خودش دست به انتخاب بزند ، و این مسئله در مورد ازدواج با اتباع کشورهای دیگر خیلی پر رنگ تر و و اضحتر خود نمایی میکند
البته خواهش میکنم اگر اطلاعات فرهنگی دارید ، حتما به صلاحدید خودتان به اشتراک بگذارید ، بنده خودم هم اطلاعات مکتوب در اینترنت و البته شنیداری رو هم در اختیار دارم که اگر دوستان طالب باشند میتونم در مورد اطلاعات مکتوب ، مسئلی رو به اشتراک بگذارم

و من الله التوفیق

یاسمن

یاسمن
شخصیت مهمیه
شخصیت مهمیه
بابا شماها چه حوصله ای دارید.اگه همین قدر وقت بذارید یه دختر خوب لبنانی پیدا میکنید.البته عربا همشون خوبند

mahdi_qods

mahdi_qods
داره خودمونی میشه
داره خودمونی میشه
افسانه نوشته است: معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 543436
سلام خدمت خواهر خوبم حمیده جان
من با حرفای شما موافق هستم و نظری که بالا دادم فقط شوخی بود
پسرای ایران صرفا چون دخترای شیعه لبنان محجبه هستن میرن سراغشون با ذهنیتی که از یک دختر ایرانی دارن
فکر میکنن چون اونا هم مثل دخترای ایران محجبه هستن پس تو فرهنگ و طرز تفکر هم مثل هم هستن
درصورتی که مسلمان و محجبه بودن طرف فقط یه قسمت کوچیک قضیه هست که مربوط به اعتقاد طرف میشه
اونچه که بخش اصلی رو تشکیل میده فرهنگ خاص اونه که سالها با اون فرهنگ بزرگ شده و با اون زندگی میکنه
به نظر من اگه یه پسر ایرانی بخواهد با یه دختر مسلمان یه کشور دیگر ازدواج بکنه محجبه و مسلمان بودن طرف گام اوله که به ما اجازه میده به عنوان یه مسلمان انو انتخاب کنیم مرحله بعدی و اساسی مطالعه و تحقیق کامل در مورد فرهنگ و طرز تفکر طرف مقابل هست که آیا با فرهنگ من همخونی داره و یا نه و یا اینکه اگه همخونی نداره من میتونم خودمو با فرهنگ اون تطبیق بدم یا نه؟
موفق باشین

سلام علیکم و رحمه الله

معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 772827

شالوده فرمایشتون منطقی و به نظرم درست بود بجز قسمتی که فرمودید :"پسرای ایران صرفا چون دخترای شیعه لبنان محجبه هستن میرن سراغشون با ذهنیتی که از یک دختر ایرانی دارن فکر میکنن چون اونا هم مثل دخترای ایران محجبه هستن پس تو فرهنگ و طرز تفکر هم مثل هم هستن" دلیلم رو هم این طوری عرض میکنم که این نحوه نگرش مطلقانه و مقید کردن فرمایشتون به صرفا و جمع بستن اصلا درست نیست ، مطمئنا حجاب و تقید مسئله بزرگی برای خیلی از اقشار جامعه ما بحساب میاد ، لکن هرکسی به نسبت فرهنگ خودش از نوعی پوشش و چارچوب اعتقادی استقبال میکند و اگر قرار بود که ملاک انتخاب و تحمل مشقات فقط توجه به مورد مشار الیه شما باشد ، شخص مورد نظر باید در کشور خودمان ازدواج میکرد
و این قیاسی که درباره حجاب داشتید و فرمودید که بخاطر ذهنیتی است که نسبت به دختران ایرانی و حجابشان دارند دست به این نوع انتخاب میزنند ، عرض میکنم این نوع نگاه خیلی در جامعه به نظرم کمرنگ شده ، چرا که تقدس و حرمت حجاب به خصوص نوع عالی آن (چادر) روز به روز کاهش پیدا میکند و متاسفانه بسیاری از افراد بدون در نظر گرفتن شان این پوشش دست به رفتارهای زننده ای میزنند که در جوامع مسلمان دیگر خیلی کمتر به چشم میخورد فلذا قیاس شما به نظرم مخدوش ست
در لبنان خیلی از خانمهای محجبه در مدارس و دانشگاه هایی درس خواندند که از ابتدا مختلط بودند یا به قول استاد بزرگوار جناب اسدی بعضا بخاطر عدم تبلیغ فرهنگ اصیل اسلامی در مواجهه با فرهنگ سکولار غربی دچار صمیمیت با نامحرم میشوند ، که با این وجود صرفا محجبه بودن نمیتواند عامل این نوع از ازدواجها بشود

ولی همانطور که عرض کردم با اساس فرمایش متینتون درباره اهمیت فرهنگ و نقش آن کاملا موافقم و اتفاقا برای من خیلی جای سوال دارد که چه طور با این تفاوتها چنین ازدواجهایی صورت میگیرد

و من الله التوفیق

افسانه

افسانه
دیگه صاحب خونه شده
دیگه صاحب خونه شده
سلام
برای من خیلی جای سوال دارد که چه طور با این تفاوتها چنین ازدواجهایی صورت میگیرد
باید به آمارها نگاهی بندازیم و ببینیم چند درصد از این ازدواجها موفق بوده و به سرانجام رسیده
اونوقت بهتر میشه نظر داد.
 معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 54084  معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 208395

رضا باوی

رضا باوی
دوست جدید
دوست جدید
سلام برادر عزیز و ارجمند من این مطلب را دیدم و خوشم امد واگر دوستان اجازه دهند من به عنوان یک عرب ساکن ایران(ایرانی الاصل)در مورد زنان عرب توضیح بدهم ما اعراب در مورد ازدواج خیلی سهل واسان برخورد میکنیم مثلا من در فارسها (اکثریت)اشکالاتی میبینم که میدانم علل سختی ازدواج است مثلا همین مهریه و شیربها .من درسال 81 با 5000000 ریال مهریه ازدواج کردم البته فامیلی .در همان موقع دخترغریبه خیلی کلاس بالا میگرفت یک میلیون تومن بود الان هم به سلامتی رسانه ها .الان رفتیم تو کار سکه.که اونم شکر خدا بالا نیست دختر شیخ هم که باشه میگن صد سکه .نکته دوم سن ازدواج.شما میزارین ادم که خوب ترشید بعد میفتین به فکر ازدواجش اونم به بهانه اینکه طرف پخته تر بشه .البته نظر شخصی خودمه ونمیخوام عمومیت بدم در فاصله بین 15تا30 سال یک مرد مجرد چکار میکند.برادر من در سن 18 سالگی ازدواج کرد ومن در سن 21 سالگی .ما معتقدیم که ازدواج امر مقدسی است ونباید سخت گرفت البته ناگفته نماند که افرادی هستند که تحت تاثیر دیگران قرار میگیرند.در بین ما اعراب ننگ است که عروس جهاز بیارد وجمع کردن همه وسایل منزل بعهده مرد است. رسومات ما زیاد و خوب است اگر خواستید امر بفرمایید تا بقیه را نیز بگویم

mahdi_qods

mahdi_qods
داره خودمونی میشه
داره خودمونی میشه
رضا باوی نوشته است:سلام برادر عزیز و ارجمند من این مطلب را دیدم و خوشم امد واگر دوستان اجازه دهند من به عنوان یک عرب ساکن ایران(ایرانی الاصل)در مورد زنان عرب توضیح بدهم ما اعراب در مورد ازدواج خیلی سهل واسان برخورد میکنیم مثلا من در فارسها (اکثریت)اشکالاتی میبینم که میدانم علل سختی ازدواج است مثلا همین مهریه و شیربها .من درسال 81 با 5000000 ریال مهریه ازدواج کردم البته فامیلی .در همان موقع دخترغریبه خیلی کلاس بالا میگرفت یک میلیون تومن بود الان هم به سلامتی رسانه ها .الان رفتیم تو کار سکه.که اونم شکر خدا بالا نیست دختر شیخ هم که باشه میگن صد سکه .نکته دوم سن ازدواج.شما میزارین ادم که خوب ترشید بعد میفتین به فکر ازدواجش اونم به بهانه اینکه طرف پخته تر بشه .البته نظر شخصی خودمه ونمیخوام عمومیت بدم در فاصله بین 15تا30 سال یک مرد مجرد چکار میکند.برادر من در سن 18 سالگی ازدواج کرد ومن در سن 21 سالگی .ما معتقدیم که ازدواج امر مقدسی است ونباید سخت گرفت البته ناگفته نماند که افرادی هستند که تحت تاثیر دیگران قرار میگیرند.در بین ما اعراب ننگ است که عروس جهاز بیارد وجمع کردن همه وسایل منزل بعهده مرد است. رسومات ما زیاد و خوب است اگر خواستید امر بفرمایید تا بقیه را نیز بگویم

سلام علیکم و رحمه الله

برادر بزرگوار مایه افتخار و مسرت بنده است که از آداب و رسوم شما مطلع بشوم. در تایید فرمایشتاتون هم عرض کنم که واقعا مشکلات زیادی وجود داره در زمینه آداب و رسوم ازدواج که شاید یکی از دلایل بعضی از این استقبالها همین سختی آداب و رسوم نادرست باشه
اگر براتون ممکن هست بفرمایید که از کدام ناحیه ایران هستید و اینکه آیا این القائات رسانه ای و فرهنگی بر روی آداب و رسوم شما در زمینه ازدواج تاثیری داشته یا نه ؟

معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 54084

و من الله التوفیق

ahmad94

ahmad94
دوست جدید
دوست جدید
یاسمن نوشته است:بابا شماها چه حوصله ای دارید.اگه همین قدر وقت بذارید یه دختر خوب لبنانی پیدا میکنید.البته عربا همشون خوبند
بافرمایشتون خیلی حال کردم  معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 3597331224

http://www.hor-73.blogsky.com

hossein13

hossein13
عضو فعالی شده
عضو فعالی شده
سلام به اهل دل انجمن،بحثتون درباره تبادلات فرهنگی خیلی جالبه و اینکه
زن خوب توی آمریکا بودش برید دنبالش،اصلا ضرر نمی کنین(چه برسه به لبنان)
(البته با اجازه خانمهای ایرانی)
پدرم روضه رضوان به دو گندم بفروخت***ناخلف باشم اگر من به جوئی نفروشم

baran313

baran313
داره خودمونی میشه
داره خودمونی میشه
زن خوب تو غیر ایران یافت نمیشه ! گشتن نبود ، نگرد نیست!!!!!  معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 327560

اتلاف وقت نکنید!!!!!!!!  معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 3758

اون قدیما پسرای عاقل !!!!! یه چی میخوندن :(با عرض معذرت) میون دخترا ایرونیاشون آدم میمیره براشون !!!!!  معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 404267

seraj

seraj
عضو ممتاز
عضو ممتاز
با عرض سلام خدمت دوستان به نظر من نقطه اشتراک شیعیان ایران و لبنان در حماسه آفرینی و شجاعتشونه شاید علت این گرایشها مربوط به این روحیه باشه البته تربیت نسل غیور وشجاع نیز می تونه دلیل خوبی برای این گرایشها باشه چون اصولا آدمهایی این همه زحمت را به جون می خرند که هدف مهمی داشته باشند و البته چه هدفی از این بالاتر که نسلی شجاع و حماسه آفرین تحویل جامعه دهند ، امیدوارم متوجه منظورم شده باشید  معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 1319865434

الطالبة

الطالبة
عضو ممتاز
عضو ممتاز
سلام انتظار چنین مطلبی رو اینجا نداشتم .اما در مورد ازدواج با غیر ایرانی باید بگم معیارهای ازدواج هرشخص و همین طور خصوصیات شخصیتی با هم فرق می کنه اما نباید ریسک کرد بالاخره تفاوت فرهنگی مسئله ی کوچیکی نیست که بشه به راحتی ازش گذشت. غیر از اون که تجارب اشخاص مختلف در این باره مشکلات این مسئله رو ثابت کرده است.

به هر حال هر کس در انتخاب آزاده. خوشبخت باشین معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 781964

http://belarabi.blogfa.com

soad

soad
عضو ممتاز
عضو ممتاز
سلام به همه ی دوستان معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 781964
 معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 28825نظرات شما را خوندم اما کسی به اصل سوال(مزایا ومعایب این ازدواج) پاسخ نداده بود
مسلما این نوع ازدواجها، هم معایبی را به دنبال داره و هم مزایایی را
به نظر من آقا مهدی شما باید این نظرسنجی را از کسانی داشته باشید که اینطوری ازدواج کردنده اند.با پرسش از زندگی شخصی اونها ببینید به چه چیزای خوب و بدی رسیده اند.البته خوب و بد یا عیب و مزیت هم نظر شخصی است.کسی که تجربه ی واقعی داشته باشه بهتر میتونه کمکتون کنه تا بقیه که فقط نظر شخصی میدن
البته نمی دونم منظور شما از معایب و مزایا، معایب و مزایای شخصی است برای خود داماد یا معایب و مزایای اجتماعی برای جامعه ایران و لبنان؟ معایب و مزایای ازدواج با شیعیان لبنان 385990

مشاهده موضوع بعدي مشاهده موضوع قبلي بازگشت به بالاي صفحه  پيام [صفحه 1 از 2]

رفتن به صفحه : 1, 2  الصفحة التالية