انجمن آموزش مکالمه عربی
السلام علیکم و رحمة الله و برکاته
مرحبا بک في منتدی تعليم العربية للناطقين بالفارسية
يمکنک قراءة المواضيع والتحميل بدون التسجيل. ولکن إذا أردت أن تساهم في المواضيع یجب أن تسجل في المنتدی ويتم تفعيل حسابک من قبل المدير.
مع خالص الشکر و التحية
فریق الإدارة
سلام
خـــــوش آمــــــــــــــــدید
برای شرکت در مباحث این انجمن و استفاده از امکانات آن نیاز به عضویت دارید. پس از تایید عضویت می توانید در مباحث انجمن شرکت کنید.
برای دانلود کتابها، درسها، فیلمها، معجمها و نرم افزارهای آموزش مکالمه از وبلاگ انجمن به آدرس زیر استفاده کنید:
http://www.arabiforall.com/
با تشکر
گروه مدیریت انجمن مکالمه عربی
انجمن آموزش مکالمه عربی
السلام علیکم و رحمة الله و برکاته
مرحبا بک في منتدی تعليم العربية للناطقين بالفارسية
يمکنک قراءة المواضيع والتحميل بدون التسجيل. ولکن إذا أردت أن تساهم في المواضيع یجب أن تسجل في المنتدی ويتم تفعيل حسابک من قبل المدير.
مع خالص الشکر و التحية
فریق الإدارة
سلام
خـــــوش آمــــــــــــــــدید
برای شرکت در مباحث این انجمن و استفاده از امکانات آن نیاز به عضویت دارید. پس از تایید عضویت می توانید در مباحث انجمن شرکت کنید.
برای دانلود کتابها، درسها، فیلمها، معجمها و نرم افزارهای آموزش مکالمه از وبلاگ انجمن به آدرس زیر استفاده کنید:
http://www.arabiforall.com/
با تشکر
گروه مدیریت انجمن مکالمه عربی
انجمن آموزش مکالمه عربی

أهلا وسهلا بك زائرنا الكريم, أنت لم تقم بتسجيل الدخول بعد! يشرفنا أن تقوم بالدخول أو التسجيل إذا رغبت بالمشاركة في المنتدى

زبان و ادبيات عربی

مشاهده موضوع بعدي مشاهده موضوع قبلي اذهب الى الأسفل  پيام [صفحه 1 از 1]

1زبان  و ادبيات عربی Empty زبان و ادبيات عربی الأحد 25 سبتمبر - 13:43

خزایی

خزایی
دیگه صاحب خونه شده
دیگه صاحب خونه شده
سلام دوستان آیا كسی درباره سؤال من اطلاعاتی داره؟
كسی كه در دبیرستان رشته ای غیر از ادبیات و علوم انسانی رفته(ریاضی یا تجربی)
و الان دانشجو می باشد آیا می تواند برای زبان و ادب عرب در فراگير پيام نور امتحان دهد و در اين رشته تحصيل كند؟
زبان  و ادبيات عربی 772827 زبان  و ادبيات عربی 208395

2زبان  و ادبيات عربی Empty رد: زبان و ادبيات عربی الأربعاء 28 سبتمبر - 2:44

انصاری

انصاری
اگه بره دلمون تنگ میشه
اگه بره دلمون تنگ میشه
سلام

دانشجویان فعلی دانشگاهها (اعم از دولتی و غیر دولتی ) بدون انصراف می توانند در دوره های فراگیر شرکت کنند .

موفق باشید.

3زبان  و ادبيات عربی Empty رد: زبان و ادبيات عربی الأربعاء 28 سبتمبر - 9:18

خزایی

خزایی
دیگه صاحب خونه شده
دیگه صاحب خونه شده
دوست گرامی "انصاری" برای پاسختون متشكرم
زبان  و ادبيات عربی 83578

4زبان  و ادبيات عربی Empty رد: زبان و ادبيات عربی الإثنين 3 أكتوبر - 7:43

ali tabrizi

ali tabrizi
دوست جدید
دوست جدید
hamegi salam mikhastam bedunam akhbaraye arabiro az koja bayad peyda konam?????]

5زبان  و ادبيات عربی Empty رد: زبان و ادبيات عربی الإثنين 3 أكتوبر - 15:04

اسدی

اسدی
گروه مدیریت انجمن
ali tabrizi نوشته است:hamegi salam mikhastam bedunam akhbaraye arabiro az koja bayad peyda konam?????]
سلام
تو سایتهای خبری و سایتهای شبکه های عربی مثل شبکه العالم والجزیره
www.aljazeera.net/portal
www.alalam.ir
زبان  و ادبيات عربی 54084 زبان  و ادبيات عربی 197792

http://www.arabiforall.com

6زبان  و ادبيات عربی Empty رد: زبان و ادبيات عربی الثلاثاء 4 أكتوبر - 11:25

hsaber

hsaber
دوست جدید
دوست جدید
با سلام
من می خواهم مکالمه زبان عربی را یاد بگیرم
لطفا راهنمائی کنید

7زبان  و ادبيات عربی Empty رد: زبان و ادبيات عربی الثلاثاء 4 أكتوبر - 13:21

اسدی

اسدی
گروه مدیریت انجمن
با سلام
توصیه می کنم که در کلاس مکالمه عرب شرکت کنید
شرکت در کلاس آموزش عربی خیلی بهتر از استفاده از کتاب و نرم افزار بصورت خود آموزه. ولی اگر امکان شرکت در کلاس براتون نیست می تونید با تمرین و پشتکار تا حد خوبی عربی رو یاد بگیرید. درعربی فصیح ابتدا بهتره که کمی صرف و نحو بلد باشید و برای این کار می تونید از کتاب صرف مقدماتی و نحو مقدماتی استفاده کنید یا اینکه قواعد کتابهای عربی دبیرستان رو دوره بکنید.
برای شروع یادگیری مکالمه عربی باید اول یه دوره آموزش مکالمه عربی انتخاب کنید. این کتابها ترجمه فارسی ندارند و معنای کلمات رو خودتون باید با استفاده از دیکشنری یا سایت ترجمه گوگل در بیارید. ولی چون شما میخواید به صورت خود آموز کار کنید و پیش زمینه رو ندارید توصیه می کنم که مدتی با بخش فصیح این مجموعه آموزشی :
www.arabiforall.com/2010/07/blog-post.html
و سپس نرم افزار رزتا استون ورژن جدید کار کنید.
بعد از این میتونید یک کتاب آموزش مکالمه عربی انتخاب کنید. مثلا می تونید از کتاب صدی الحیات که همراه با فایلهای صوتی در مراکز کانون زبان ایران پیدا میشه استفاده کنید. اگر اون رو پیدا نکردید از کتاب العربیة بین یدیک که همراه با فایلهای صوتیش در سایت وجود داره استفاده کنید.
www.arabiforall.com/2010/02/3-16.html
این کتاب وقت کمتری هم میخواد. نحوه استفاده از این کتابها بدینصورته که باید هر درس رو مطالعه کرده و معنای لغتهاش رو از معجم دربیارید. سپس هر مکالمه رو حفظ کنید. اگر بتونید یک همراه و هم بحث پیدا کنید خیلی بهتر پیشرفت می کنید چون می تونید مکالمه ها رو با هم اجرا کنید و تمارین رو با هم حل کنید. انجام مکالمه های کتاب با هم بحث بطور حفظ خیلی سودمنده.
در کنار اینها باید حتما به میزان فراوانی فیلم و کارتون ببینید که در سایت و انجمن به وفور پیدا میشه. سعی کنید متن فیلمها رو هم بنویسید تا تمرکز بیشتری در اونها داشته باشید. برای اینکه خطبه های دینی و برنامه های ماهواره ها رو خوب بفهمید میتونید این برنامه ها رو از سایت الجزیره همراه با متنش دانلود کنید تا لیسینینگتون تقویت بشه. چون اگر برنامه رو بصورت ضبط شده داشته باشید بهتره وی می تونید بارها اونرو ببینید. ضمنا با استفاده از فایل متنی هر برنامه می تونید همه کلمات گفته شده رو بفهمید. در این شبکه برنامه ای با عنوان الشریعه و الحیات هست که برنامه ای دینی است و برای شما که میخواید خطبه هایی دینی رو خوب بفهمید مفیده:
www.arabiforall.com/2011/03/blog-post_31.html
یکبار دیدن فیلمها زیاد فایده نداره و حتما اونها رو چند بار ببینید و پس از آن ضمن دیدن به متن فیلمها هم نگاه کنید.
اگر یکسال اینطوری با پشتکار کار کنید و روزی حدود دو ساعت به اینکار اختصاص بدید می تونید تا حد زیاده برنامه های فصیح ماهواره و خطبه های دینی رو بفهمید و خودتون هم تا حد خوبی صحبت کنید. البته انتظار نداشته باشد که همه کانالهای عربی رو با لهجه های مختلف راحت بفهمید. چون ماهواره هایی که برنامه هاشون به لهجه های عامیانه است لهجه های مختلفی دارند و فهمیدن همه اونها برای خود عربها هم سخته. مثلا یه عراقی هر چقدر دقت بکنه کمتر از نصف لهجه تونسی رو متوجه میشه.
اگر هم سوال یا اشکالی داشتید می تونید در انجمن مطرح کنید. من وسایر دوستان در انجمن آماده پاسخگویی به سوالات هستیم.
برایتان آرزوی موفقیت و سربلندی دارم
زبان  و ادبيات عربی 83578 زبان  و ادبيات عربی 208395 زبان  و ادبيات عربی 54084

http://www.arabiforall.com

مشاهده موضوع بعدي مشاهده موضوع قبلي بازگشت به بالاي صفحه  پيام [صفحه 1 از 1]