انجمن آموزش مکالمه عربی
السلام علیکم و رحمة الله و برکاته
مرحبا بک في منتدی تعليم العربية للناطقين بالفارسية
يمکنک قراءة المواضيع والتحميل بدون التسجيل. ولکن إذا أردت أن تساهم في المواضيع یجب أن تسجل في المنتدی ويتم تفعيل حسابک من قبل المدير.
مع خالص الشکر و التحية
فریق الإدارة
سلام
خـــــوش آمــــــــــــــــدید
برای شرکت در مباحث این انجمن و استفاده از امکانات آن نیاز به عضویت دارید. پس از تایید عضویت می توانید در مباحث انجمن شرکت کنید.
برای دانلود کتابها، درسها، فیلمها، معجمها و نرم افزارهای آموزش مکالمه از وبلاگ انجمن به آدرس زیر استفاده کنید:
http://www.arabiforall.com/
با تشکر
گروه مدیریت انجمن مکالمه عربی
انجمن آموزش مکالمه عربی
السلام علیکم و رحمة الله و برکاته
مرحبا بک في منتدی تعليم العربية للناطقين بالفارسية
يمکنک قراءة المواضيع والتحميل بدون التسجيل. ولکن إذا أردت أن تساهم في المواضيع یجب أن تسجل في المنتدی ويتم تفعيل حسابک من قبل المدير.
مع خالص الشکر و التحية
فریق الإدارة
سلام
خـــــوش آمــــــــــــــــدید
برای شرکت در مباحث این انجمن و استفاده از امکانات آن نیاز به عضویت دارید. پس از تایید عضویت می توانید در مباحث انجمن شرکت کنید.
برای دانلود کتابها، درسها، فیلمها، معجمها و نرم افزارهای آموزش مکالمه از وبلاگ انجمن به آدرس زیر استفاده کنید:
http://www.arabiforall.com/
با تشکر
گروه مدیریت انجمن مکالمه عربی
انجمن آموزش مکالمه عربی

أهلا وسهلا بك زائرنا الكريم, أنت لم تقم بتسجيل الدخول بعد! يشرفنا أن تقوم بالدخول أو التسجيل إذا رغبت بالمشاركة في المنتدى

هنگامی که خدا زن را آفريد

مشاهده موضوع بعدي مشاهده موضوع قبلي اذهب الى الأسفل  پيام [صفحه 1 از 1]

1هنگامی که خدا زن را آفريد Empty هنگامی که خدا زن را آفريد الإثنين 26 ديسمبر - 16:50

بغیازی

بغیازی
گروه مدیریت انجمن
هنگامی که خدا زن را آفريد
این مطلب جالب را در وبلاگ محفل ما بی ریاست خواندم :

هنگامی که خدا زن را آفريد 6428502ba64dc8a1e62d09d8a8c07f5d

هنگامی که خدا زن را آفريد به من گفت: اين زن است. وقتي با او روبرو شدي، مراقب باش که ...اما هنوز خدا جمله اش را تمام نکرده بود که شیخ سخن او را قطع كرد و چنین گفت: بله وقتی با زن روبرو شدی مراقب باش که به او نگاه نكني. سرت را به زير افكن تا افسون افسانة گيسوانش نگردي و مفتون فتنة چشمانش نشوي كه از آنها شياطين ميبارند. گوشهايت را ببند تا طنين صداي سحر انگيزش را نشنوي كه مسحور شيطان
ميشوي. از او حذر كن كه يار و همدم ابليس است. مبادا فريب او را بخوري كه خدا در آتش قهرت ميسوزاند و به چاه ویل سرنگونت ميکند مراقب باش....و من بي آنكه بپرسم پس چرا خداوند زن را آفريد، گفتم: به چشم.شيخ انديشه ام را خواند و نهيبم زد كه: خلقت زن به قصد امتحان توبوده است و اين از لطف خداست در حق تو. پس شكر كن و هيچ مگو....گفتم: به چشم.
در چشم بر هم زدني هزاران سال گذشت و من هرگز زن را نديدم، به چشمانش ننگريستم، و آوايش را نشنيدم. چقدر دوست ميداشتم برموجي كه مرا به سوي او ميخواند بنشينم، اما از خوف آتش قهر و چاه ويل باز ميگريختم.هزاران سال گذشت و من خسته و فرسوده از احساس ناشي از نياز به چيزي يا كسي كه نميشناختم اما حضورش را و نياز به وجودش را حس مي كردم . ديگر تحمل نداشتم . پاهايم سست شد بر زمين زانو زدم، و گريستم. نميدانستم چرا؟ قطره اشكي از چشمانم جاري شد و در پيش پايم به زمين نشست...به خدا نگاهي كردم مثل هميشه لبخندي با شكوه بر لب داشت و مثل هميشه بي آنكه حرفي بزنم و دردم را بگويم، ميدانست . با لبخند گفت: اين زن است . وقتي با او روبرو شدي مراقب باش كه او داروي درد توست. بدون او تو غیرکاملی . مبادا قدرش را نداني و حرمتش را بشكني كه او بسيار شكننده است . من او را آيت پروردگاريم براي تو قرار دادم. نميبيني كه در بطن وجودش موجودي را میپرورد؟من آيات جمالم را در وجود او به نمايش درآورده ام. پس اگر تو تحمل و ظرفيت ديدار زيبايي مطلق را نداري به چشمانش نگاه نكن، گيسوانش را نظر ميانداز، و حرمت حريم صوتش را حفظ كن تا خودم تو را مهياي اين ديدار كنم...من اشكريزان و حيران خدا را نگريستم. پرسيدم: پس چرا مرا به آتش قهر و چاه ويل تهديد كردي ؟!خدا گفت: من؟!!فرياد زدم: شيخ آن حرفها را زد و تو سكوت كردي. اگر راضي به گفته هايش نبودي چرا حرفي نزدي؟!!خدا بازهم صبورانه و با لبخند هميشگي گفت: من سكوت نكردم، اما تو ترجيح دادي صداي شيخ را بشنوي و نه آوای مرا ...
[size=16]و من در گوشه اي ديدم شيخ دارد همچنان حرفهاي پيشينش را تكرار ميكند ...

باید گاهی سکوت کنیم ، شاید خدا هم حرفی برای گفتن داشته باشد ...[/center]

http://kakaarabi.blogfa.com/

2هنگامی که خدا زن را آفريد Empty رد: هنگامی که خدا زن را آفريد الثلاثاء 27 ديسمبر - 16:18

mahdi_qods

mahdi_qods
داره خودمونی میشه
داره خودمونی میشه
سلام علیکم و رحمه الله

انصافا جالب و متفاوت بود ، شکرا جزیلا

به نظر میرسه یک مقدار تناقض در این متن وجود داره ، چرا که ابتدائا زیبایی زن رو به آیات جمال الهی خداوند نسبت داده و بعد با مغالطه ای زیبا اون رو زیبایی مطلق به حساب آورده که اگر این زیبایی آیات جمال باشند در لحظه واحد نمی توانند زیبایی مطلق هم باشند

و بنظرم اینطوری هم نیست که راحت بشه نگاه کرد بلکه باید کنترل کرد ، تا همونطور که از خدا نقل شده در متن ، شرایطش رو خود خداوند مهیا کنه

و السلام علی من اتبع الهدی

3هنگامی که خدا زن را آفريد Empty رد: هنگامی که خدا زن را آفريد الأربعاء 28 ديسمبر - 7:01

یاسمن

یاسمن
شخصیت مهمیه
شخصیت مهمیه
جالب بود.دست شما درد نکنه.

http://hajghasemi.persianblog.ir

4هنگامی که خدا زن را آفريد Empty رد: هنگامی که خدا زن را آفريد الأربعاء 28 ديسمبر - 15:59

ماریا

ماریا
عضو ممتاز
عضو ممتاز
سلام مطلب جالب و زیبایی بود هنگامی که خدا زن را آفريد 772827

هنگامی که خدا زن را آفريد 962627 هنگامی که خدا زن را آفريد 817197

5هنگامی که خدا زن را آفريد Empty رد: هنگامی که خدا زن را آفريد السبت 31 ديسمبر - 2:14

سكوت

سكوت
دوست جدید
دوست جدید
سلام عليكم. شكرا جزيلا مطلبك جميل و جذاب جدا.

عجبا ظهر شخص يكرم النساء Razz

6هنگامی که خدا زن را آفريد Empty رد: هنگامی که خدا زن را آفريد الثلاثاء 17 يناير - 6:31

sanam16

sanam16
دوست جدید
دوست جدید
مطلب جالبی بود ممنون

7هنگامی که خدا زن را آفريد Empty رد: هنگامی که خدا زن را آفريد الخميس 12 أبريل - 12:15

نارگل

نارگل
داره خودمونی میشه
داره خودمونی میشه
سلام خيلي جالب بودهنگامی که خدا زن را آفريد 817197

8هنگامی که خدا زن را آفريد Empty رد: هنگامی که خدا زن را آفريد السبت 14 أبريل - 13:44

ریان

ریان
اگه بره دلمون تنگ میشه
اگه بره دلمون تنگ میشه
هنگامی که خدا زن را آفريد 772827 هنگامی که خدا زن را آفريد 962627

9هنگامی که خدا زن را آفريد Empty رد: هنگامی که خدا زن را آفريد الإثنين 21 مايو - 9:32

seraj

seraj
عضو ممتاز
عضو ممتاز
شکرا جزیلا یا استاذ بغیازی الکریم
مطلبک جمیل جدا
هنگامی که خدا زن را آفريد 817197

10هنگامی که خدا زن را آفريد Empty رد: هنگامی که خدا زن را آفريد السبت 26 مايو - 11:44

soad

soad
عضو ممتاز
عضو ممتاز
هنگامی که خدا زن را آفريد 772827

هنگامی که خدا زن را آفريد 962627

فارس

فارس
شخصیت مهمیه
شخصیت مهمیه
خیلی جالبه/تو این پست فقط خواهران محترم نظر دادن
خبری از برادران نیست هنگامی که خدا زن را آفريد 916469 هنگامی که خدا زن را آفريد 916469 هنگامی که خدا زن را آفريد 916469

12هنگامی که خدا زن را آفريد Empty رد: هنگامی که خدا زن را آفريد الأحد 27 مايو - 10:12

یاسمن

یاسمن
شخصیت مهمیه
شخصیت مهمیه
mahdi_qods نوشته است:
سلام علیکم و رحمه الله

انصافا جالب و متفاوت بود ، شکرا جزیلا

به نظر میرسه یک مقدار تناقض در این متن وجود داره ، چرا که ابتدائا زیبایی زن رو به آیات جمال الهی خداوند نسبت داده و بعد با مغالطه ای زیبا اون رو زیبایی مطلق به حساب آورده که اگر این زیبایی آیات جمال باشند در لحظه واحد نمی توانند زیبایی مطلق هم باشند

و بنظرم اینطوری هم نیست که راحت بشه نگاه کرد بلکه باید کنترل کرد ، تا همونطور که از خدا نقل شده در متن ، شرایطش رو خود خداوند مهیا کنه

و السلام علی من اتبع الهدی

پس این اقا مهدی چیه؟برادره دیگه.مگه میشه برادرای محترم در مورد این قضیه نطر ندهند؟!!

http://hajghasemi.persianblog.ir

مشاهده موضوع بعدي مشاهده موضوع قبلي بازگشت به بالاي صفحه  پيام [صفحه 1 از 1]