انجمن آموزش مکالمه عربی
السلام علیکم و رحمة الله و برکاته
مرحبا بک في منتدی تعليم العربية للناطقين بالفارسية
يمکنک قراءة المواضيع والتحميل بدون التسجيل. ولکن إذا أردت أن تساهم في المواضيع یجب أن تسجل في المنتدی ويتم تفعيل حسابک من قبل المدير.
مع خالص الشکر و التحية
فریق الإدارة
سلام
خـــــوش آمــــــــــــــــدید
برای شرکت در مباحث این انجمن و استفاده از امکانات آن نیاز به عضویت دارید. پس از تایید عضویت می توانید در مباحث انجمن شرکت کنید.
برای دانلود کتابها، درسها، فیلمها، معجمها و نرم افزارهای آموزش مکالمه از وبلاگ انجمن به آدرس زیر استفاده کنید:
http://www.arabiforall.com/
با تشکر
گروه مدیریت انجمن مکالمه عربی
انجمن آموزش مکالمه عربی
السلام علیکم و رحمة الله و برکاته
مرحبا بک في منتدی تعليم العربية للناطقين بالفارسية
يمکنک قراءة المواضيع والتحميل بدون التسجيل. ولکن إذا أردت أن تساهم في المواضيع یجب أن تسجل في المنتدی ويتم تفعيل حسابک من قبل المدير.
مع خالص الشکر و التحية
فریق الإدارة
سلام
خـــــوش آمــــــــــــــــدید
برای شرکت در مباحث این انجمن و استفاده از امکانات آن نیاز به عضویت دارید. پس از تایید عضویت می توانید در مباحث انجمن شرکت کنید.
برای دانلود کتابها، درسها، فیلمها، معجمها و نرم افزارهای آموزش مکالمه از وبلاگ انجمن به آدرس زیر استفاده کنید:
http://www.arabiforall.com/
با تشکر
گروه مدیریت انجمن مکالمه عربی
انجمن آموزش مکالمه عربی

أهلا وسهلا بك زائرنا الكريم, أنت لم تقم بتسجيل الدخول بعد! يشرفنا أن تقوم بالدخول أو التسجيل إذا رغبت بالمشاركة في المنتدى

ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟

رفتن به صفحه : الصفحة السابقة  1, 2, 3  الصفحة التالية

مشاهده موضوع بعدي مشاهده موضوع قبلي اذهب الى الأسفل  پيام [صفحه 2 از 3]

Spot Light

Spot Light
داره خودمونی میشه
داره خودمونی میشه
خبات نوشته است:مرحبا طاب یومکم

علی وجهة نظري التزوج بإمرإةٍ عربیة یُنجدنا و یساعدنا مساعدة کثیرا لتکلم بالعربیة ،،لأنَّ هذا الزواج یصیر حافزا یشوقنا لتعلم هذه اللغة. و لاریب فیه أنَّ بسبب إقترابی منها أتمکَّنُ من التکلم و المحاضرة بالعربیة. ومخلص الکلام أنَّ لهذة الامر إیجابیات کتیرة.
و اما بعدُ للوصول إلی هذا المرمی عوائقُ تمنعنا للنیل منه، و تکفُّ الشخصَ للوصول إلیه. منها لیس عندنا إمکانیات و المقدرات المالیة و النقود المتوافرة لنسافرَ البلاد العربیة. و من المفروض نحن إستطعنا للذهاب بالبلاد العربیة ،هل توجدُ أسرة هناک تجعلنا بعلَ بنتها.
خبات

مع خالص الشکر و التحیة

ليست هذه المشكلة فحسب. بل المشكلة الحقيقية هي أن حتى العرب أنفسهم لا يتقنون العربية الفصحى! يعني ستتزوج بإمرأة عربية لكنها ستتحدث معك باللهجة العامية :)

لا يتحدث الفصحى إلا المثقفون .. يعني ضع في عين الاعتبار ثقافة المرأة العربية التي ستأخذها

Spot Light

Spot Light
داره خودمونی میشه
داره خودمونی میشه
عبير الكلمات نوشته است:
السلام عليكم جميعاً

أشكر الأخ أسدى على تعليقه على ردى .

لكنى تعجبت من كلامكم ، لأنى لم اتوقع أن يكون هناك شباب آخرون يفكرون بنفس الطريقة !!!!!

:shock: :shock: :shock: :shock: Exclamation Exclamation Exclamation

وخيراً فعلت ياخ أسدى حين تحدثت معهم وناقشتهم حول هذا الموضوع ، ففى رأيى أن هؤلاء الشباب يحتاجون إلى توعية بخصوص أسس اختيار الزوجة . ومسئولية الحياة الزوجية.

باى حال نسأل الله التوفيق والهداية للجميع فى كل امور حياتهم

دمتم جميعاً بخير

بالنسبة لقولكم سيدتي أن الزواج من العربية بدافع تعلم اللغة يعتبر مصلحة فأنا أخالفكم وبشدة
فالحب والمودة يأتيان بعد الزواج
فلا مانع من أن يضع الطامح بالزواج من العربيات أن يعيش الحب والمودة مضافاً إلى هذين الشيئين تعلم اللغة العربية!

أليس من الممكن أن نجمع هذه الثلاثة أمور مع بعض!؟ هذا ممكن وبشدة ..
وأما قولكم أن الفارسيين متعصبين لقومياتهم, فأصابع اليد ليست سواء يا أستاذتي ..

فتأملوا بارك الله فيكم وبكم

asadi

asadi
دوست جدید
دوست جدید
بسم الله الرحمن الرحیم
علی طبیعة الحال التقالید والعادات تختلف من بلد الی بلد آخر فضلا عن لغة الی لغة اخری
و یا للعجب کیف سیتعاملون بعد الزواج ! أنا موقن هذه العائله ستواجه مشاکل و بعد فترة من الزمن یفترقون
إقتراحی أنا للأخوان هو الصداقة مع عرب فحسب .
ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 794631

mahdi64

mahdi64
دوست جدید
دوست جدید
سلام فکرکنم درست نباشه فقط به خاطر زبان با یکی ازدواج کنی

کیانوش

کیانوش
دوست جدید
دوست جدید
مرحبا جمیع ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 434346 أنا أؤيد هذا الزواج ولكن إذا كان سبيل الله، وليس على الهواء

بغیازی

بغیازی
گروه مدیریت انجمن
کیانوش نوشته است:پیشنهاد دوست شدن یک عرب زبان با یک فارس زبان برای یادگیری بهتر هر دو آن ها ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 674676

http://kakaarabi.blogfa.com/

ياسر

ياسر
دیگه صاحب خونه شده
دیگه صاحب خونه شده
فقط براي زبان نميشه !
به من پیشنهاد دادن که با دختر ایرانی ادواج کنم تا شناسنامه بگیرم
ان هم به نظرم اشتباهه ازدواج نباید برای منفعت باشد
احترام ودوستی کجا رفتن؟؟

http://www.eghlima.org

gelayor14

gelayor14
اگه بره دلمون تنگ میشه
اگه بره دلمون تنگ میشه
ياسر نوشته است:فقط براي زبان نميشه !
به من پیشنهاد دادن که با دختر ایرانی ادواج کنم تا شناسنامه بگیرم
احترام ودوستی کجا رفتن؟؟

احسنت....احسنت ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 962627 ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 817197
به این طرز تفکر ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 962627
ازدواج نباید فقط برای منفعت باشد
اگر اینو یک ایرانی گفته بود...اینقدر برایم تحسین برانگیز نبود......واقعا تقدیر داره این حرفتون ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 962627 ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 962627 ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 184327

چی میشد این برادران محترم عرب مون هم اینطوری فکر میکردن....!!!!!چقدر خودخواه اند بعضی هاشون ......چقدر خودخواهند....!!!!

ماریا

ماریا
عضو ممتاز
عضو ممتاز
سلام
شما میگید بخاطر زبان مگه نمی دونیم الان ازدواج فقط و فقط 1 دروغه بزره!!!!!!!
گذشت زمانی که عشق و محبت ارزش داشت جوری که بخاطر طرف مقابلت حاضر بشی همه چیزرا به تن بخری
دیگه مردانگی و عشق فقط توی قصه هاست و همه حرفهای قشنگ کارشناسانه و مدهبیو .....همه و همه دروغه
حالا شما بخاطر زبان ازدواج کن ولی فکر نمیکنید که نامردیه و از اونجا که چوب خدا صدا نداره چوبش حسابی خواهید خورد برادر!!!!!!!!1
ببخشید من الان خیلی عصبانیم و مجبورشدم این حقایق تلخ را بنیوس شرمنده همه دوستان گلم
ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 785837
ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 701118 اما با این وجود زندگی یعنی عشق که هدیه الهی و اسمانی خدا به ما بندههای روسیاه است
و بقول شاعر
تا شقایق هست زندگی باید کرد
اما بچه ها من دیگه بریدم نمیتون ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 797395

ماریا

ماریا
عضو ممتاز
عضو ممتاز
راستی من حالا حالاها هستم و به این زودیهاهم نمیرم که دلتون برای من تنگ بشه
ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 841320
بعدشم تا برادرگرامیمونو سروسامون ندیم که نمیشه بریم
میشه؟؟؟؟؟؟؟
ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 328598
ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 794631 ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 823394 ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 823394 ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 817197

یاسمن

یاسمن
شخصیت مهمیه
شخصیت مهمیه
سلام من هم از انجایی که بیش از حد عاشق زبان عربی و عرب هستم به این موضوع برای یادگیری تمام کلمات کاربردی عربی فکر کردم اما به این نتیجه رسیدم که هدف از چنین ازدواجهایی فقط و فقط یادگیری عربیه نه اون بنده خدا!حالا بیا و شما این کار را بکن نتیجه رو هم اعلام کن ولی فکر نکنم ارزشو داشته باشه و نهایتا صلاح خویش خسروان دانند.ازدواج موفقی را برایتان ارزومندم جناب ابوکاظمازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 731270

http://hajghasemi.persianblog.ir

مهلا

مهلا
عضو حرفه ای
عضو حرفه ای
با سلام به دوستان
یه سوالی دارم البته لطفا کسانی که با هر دو فرهنگ عرب وفارس آشنا هستند جواب بدهند اگر یک دختر ایرانی بخواهد با یک پسر عرب ازدواج بکنه وعلت ازدواج هم فقط یادگیری زبان نباشه بلکه یک شناخت وعلاقه نسبی وجود داشته باشه اختلافات فرهنگی بخصوص بین کشور های مختلف مشکل ایجاد نمی کنه؟ ودر صورت بروز مشکل آیا این موارد قابل تحمل؟

gelayor14

gelayor14
اگه بره دلمون تنگ میشه
اگه بره دلمون تنگ میشه
مهلا نوشته است:
با سلام به دوستان
یه سوالی دارم البته لطفا کسانی که با هر دو فرهنگ عرب وفارس آشنا هستند جواب بدهند اگر یک دختر ایرانی بخواهد با یک پسر عرب ازدواج بکنه وعلت ازدواج هم فقط یادگیری زبان نباشه بلکه یک شناخت وعلاقه نسبی وجود داشته باشه اختلافات فرهنگی بخصوص بین کشور های مختلف مشکل ایجاد نمی کنه؟ ودر صورت بروز مشکل آیا این موارد قابل تحمل؟
سلام دوست عزیز
هرچند سوال شما رو بهتره دوستان دیگر جواب بدهند که بیشتر آشناهستند
ولی من در حد خودم میخواستم یه توصیه کنم
قبلا از همه دوستان عرب سایت عذرخواهی می کنم
ولی نگاه عرب ها به زن به نظر شخصی من با نگاهی که ایرانی ها دارند فرق می کنند!
یک واژه هایی ما داریم تو فرهنگ مون که نمیدونم تو اون ها هست یا نه ..شاید هم هست ولی کمرنگه...مثل وفاداری
یک نمونه اش که شاید فکر کنید منسوخ شده ولی با قاطعیت من میگم هست...همین قضیه تجدید فراشه!به بهانه های مختلف !
نمی دونی چطور دفائیه میدهند براش!!
توی کشوری مثل عربستان واقعا رو بورسه هنوز... توی عراق محدود شده ولی هست ....و...
راستی اسم کشور مد نظرتون چی بود؟
........................
من فکر می کنم نگاه عرب ها به زن نگاه قشنگی نیست...کلا من فکر می کنم طرف بیخیال وصلت باهاشون بشه بهتره!(با تمام احترامی که براشون قائلم)

اسدی

اسدی
گروه مدیریت انجمن
gelayor14 نوشته است:
مهلا نوشته است:
با سلام به دوستان
سلام دوست عزیز
یک واژه هایی ما داریم تو فرهنگ مون که نمیدونم تو اون ها هست یا نه ..شاید هم هست ولی کمرنگه...مثل وفاداری
یک نمونه اش که شاید فکر کنید منسوخ شده ولی با قاطعیت من میگم هست...همین قضیه تجدید فراشه!به بهانه های مختلف !
توی کشوری مثل عربستان واقعا رو بورسه هنوز... توی عراق محدود شده ولی هست ....و...
........................
من فکر می کنم نگاه عرب ها به زن نگاه قشنگی نیست...کلا من فکر می کنم طرف بیخیال وصلت باهاشون بشه بهتره!(با تمام احترامی که براشون قائلم)

باسلام
اینکه در برخی کشورهای عربی زن در بری خانواده ها فقط نقش یک مطیع رو اجرا میکنه درسته. البته نمیشه این رو به همه کشورها و همه خانواده ها تعمیم داد ولی کلا زنهای عرب در مقایسه با زنهای ایرانی مطیع ترند ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 178869
خوب بعضا ازش سو استفاده میشه. تو ایران هم ما داریم ازونور می افتیم. یعنی تو بعضی خانواده ها داره کم کم زن سالاری میشه. نه زن سالاری درسته و نه مرد سالاری به معنای حکومت استبدادی مرد در خانه ( ونه مسئولیت) .
قضیه تعدد همسران هم رو هم نباید به این راحتی محکوم کرد. خیلی ها از این قضیه سو استفاده کرده اند و این مساله مشکلاتی رو در خانواده ها ایجاد کرده. ولی به قول دکتر شریعتی نباید بین آنچه که در واقع ( به دلایلی) اتفاق افتاده و فلسفه اصلی حکم خلط کرد
تعدد زوجات در جامعه ای تشریع شد که تعداد زیادی از مردان در جنگها و راهزنی ها کشته می شدند و همسران و فرزندانشان در جامعه بی رحم آن زمان بی سرپرست می ماندند.
چنین مسأله ای همچنان در برخی جوامع ادامه داره . مثلا در عراق بر اساس آماری که خبرگزاری عراق داده حدود یک و نیم ملیون زن بیوه بی سرپرست هست . درعربستان تعداد دخترانی که نتونستن ازدواج کنند ( به علت کمی مرد و ...) حدود دو ملیون نفره!
در ضمن اکثر زنان و مردان این جوامع هم این مساله رو پذیرفتند و براشون عادیه ( درمقایسه با جامعه ما) و حتی من زنان عربی رو دیدم که برای شوهرشون خواستگاری کردند! چون خودشون میتونند جلوی مشکلاتش رو بگیرند. یه دوست عربستانی دارم که یک روز بهم گفت میرم به کشورم تا ازدواج کنم و هنگام برگشتن با دو تا زن برگشت. ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 178869
با این حال قرآن این حکم ر ا به رعایت عدالت مقید کرد و فرمود: فَإِنْ خِفْتُمْ أَلَّا تَعْدِلُوا فَوَاحِدَةً (نساء /3)
اگر ترسیدید که عدالت را بین زنانتان رعایت نکنید بیش از یک همسر نداشته باشید
البته من به کسی توصیه نمی کنم که دنبال این کار بره چون می دونم خیلی ها ظرفیتش رو ندارند و خودمم اعتقاد دارم که باید عشق یکی باشه. فقط منظورم اصل حکم بود بدون توجه به سو استفاده ها یی که میشه
در پایان باید بگم که خیلی از جوامع عربی در این مساله شبیه به ایران هستند و همه مثل عربستان و کشورهای خلیج فارس نیستند. مثلا جامعه مصر و لبنان و سوریه در این زمینه با عربستان متفاوتند
ببخشید که سرتون رو به درد آوردم
ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 54084 ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 772827 ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 208395

http://www.arabiforall.com

اسدی

اسدی
گروه مدیریت انجمن
مهلا نوشته است:
با سلام به دوستان
اگر یک دختر ایرانی بخواهد با یک پسر عرب ازدواج بکنه وعلت ازدواج هم فقط یادگیری زبان نباشه بلکه یک شناخت وعلاقه نسبی وجود داشته باشه اختلافات فرهنگی بخصوص بین کشور های مختلف مشکل ایجاد نمی کنه؟ ودر صورت بروز مشکل آیا این موارد قابل تحمل؟
با سلام
همه عربها که یک جور نیستند. همه ایرانیها هم یک جور نیستند. اختلاف فرهنگی حتی داخل کشور و بین شهرهای مختلف و حتی خانواده های مختلف یک شهر وجود داره.
این اختلافات فرهنگی میتونه تبدیل به مشکل حادی بشه و یا اینکه با درایت دو طرف اصلا حس نشه و به راحتی حل بشه. یا اینکه دو طرف یا یکی از اونها کوتاه بیان.
نمیشه فرمول کلی داد.
یه مثال بزنم. یکی از دوستان من با یه خانم لبنانی ازدواج کرده و تو فرهنگ اونها ارتباط و صحبت کردن با نامحرم خیلی راحتتر از ماست . دوستم می گفت که همسرم با اقوام من مثلا پسر عموم و ... خیلی بیش از حد صمیمی میشه و علاوه بر این از من انتظار داره که من هم با فامیلهای اون دقیقا اینطور باشم . در حالیکه فرهنگ خانواده ما چنین ارتباطی رو خوب نمی دونست. واسه همین مشکلاتی پیش میومد.
مورد دیگه ای هم سراغ دارم که یه خانم ایرانی با یه آقای عراقی ازدواج کرده بود و چون در فرهنگ قوم و خویشهای شوهرش زن باید خیلی مطیع شوهر باشه و مرد در خونه یه جورایی حکومت مطلق داره براشون مشکلاتی پیش اومد.
البته اینها همه مثالند و این تفاوت ها بین خانواده های ایرانی هم دیده میشه. مهم اینه که هر کس قبل از ازدواج این تفاوتها رو بدونه و راه حل اونها و نحوه کنار اومدن با اونها رو هم بدونه. در اینصورت حتما میتونه زندگی خوب و راحتی داشته باشه و نمونه های زیادی از این ازدواجهای موفق با عراقی ها و لبنانی ها و غیره وجود داره.
ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 54084 ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 208395

مهلا

مهلا
عضو حرفه ای
عضو حرفه ای
gelayor14 نوشته است:
مهلا نوشته است:
با سلام به دوستان
سلام دوست عزیز
........................

سلام خیلی ممنون از راهنماییتون ولی به نظر من اولا تمام عرب ها یه جور نیستند مثلا همین عربستان که گفتید بعضی دوستان من در شهر قطیف هستند وتمام اقوامشون تک همسر هستند و اصلا داشتن چند زن را خیلی هم بد می دانند نمی خواهم بیشتر در مورد این مطلب توضیح بدهم تا خدای نکرده باعث اختلاف بین خواهران وبرادران مسلمان نشود ثانیا مردهای ایرانی که روی هرچی عرب سفید کردند باز لا اقل این عرب های که چند تا زن می گیرند مسولیت کارشون را می پذیرند ولی مردهای ایرانی چی؟... دیگه خودمون می دونیم چی کاره هستند دیگه!!! (الان چند تا از این مردها بیانیه می دهند که همه این طور نیستند واز این حرفا .باشه شما راست می گید! ) fikr

مهلا

مهلا
عضو حرفه ای
عضو حرفه ای
اسدی نوشته است:
مهلا نوشته است:
با سلام به دوستان
اگر یک دختر ایرانی بخواهد با یک پسر عرب ازدواج بکنه وعلت ازدواج هم فقط یادگیری زبان نباشه بلکه یک شناخت وعلاقه نسبی وجود داشته باشه اختلافات فرهنگی بخصوص بین کشور های مختلف مشکل ایجاد نمی کنه؟ ودر صورت بروز مشکل آیا این موارد قابل تحمل؟
با سلام
همه عربها که یک جور نیستند. همه ایرانیها هم یک جور نیستند. اختلاف فرهنگی حتی داخل کشور و بین شهرهای مختلف و حتی خانواده های مختلف یک شهر وجود داره.
این اختلافات فرهنگی میتونه تبدیل به مشکل حادی بشه و یا اینکه با درایت دو طرف اصلا حس نشه و به راحتی حل بشه. یا اینکه دو طرف یا یکی از اونها کوتاه بیان.
نمیشه فرمول کلی داد.
یه مثال بزنم. یکی از دوستان من با یه خانم لبنانی ازدواج کرده و تو فرهنگ اونها ارتباط و صحبت کردن با نامحرم خیلی راحتتر از ماست . دوستم می گفت که همسرم با اقوام من مثلا پسر عموم و ... خیلی بیش از حد صمیمی میشه و علاوه بر این از من انتظار داره که من هم با فامیلهای اون دقیقا اینطور باشم . در حالیکه فرهنگ خانواده ما چنین ارتباطی رو خوب نمی دونست. واسه همین مشکلاتی پیش میومد.
مورد دیگه ای هم سراغ دارم که یه خانم ایرانی با یه آقای عراقی ازدواج کرده بود و چون در فرهنگ قوم و خویشهای شوهرش زن باید خیلی مطیع شوهر باشه و مرد در خونه یه جورایی حکومت مطلق داره براشون مشکلاتی پیش اومد.
البته اینها همه مثالند و این تفاوت ها بین خانواده های ایرانی هم دیده میشه. مهم اینه که هر کس قبل از ازدواج این تفاوتها رو بدونه و راه حل اونها و نحوه کنار اومدن با اونها رو هم بدونه. در اینصورت حتما میتونه زندگی خوب و راحتی داشته باشه و نمونه های زیادی از این ازدواجهای موفق با عراقی ها و لبنانی ها و غیره وجود داره.
ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 54084 ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 208395

سلام استاد
تشکر از راهنمایتون ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 613628

کتاب و یا منبعی در باره فرهنگ و آداب ورسوم های مختلف عربها میشناسید که معرفی کنید ؟ البته دیدن فیلم ها خیلی کمک می کنه ولی خیلی چیز ها را هم نداره.
ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 208395

اسدی

اسدی
گروه مدیریت انجمن
سلام
ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 543436
کتاب خاصی سراغ ندارم ولی تو این سایت مصاحبه هایی در مورد فرهنگ و نحوه زندگی در برخی کشورهای عربی هست:
http://langmedia.fivecolleges.edu/culturetalk/arab_levant/
همراه با متن و ترجمه انگلیسی که برای تقویت لهجه عامیانه هم خوبه
برای آشنایی با فرهنگ ملتهای عرب بهترین راه داشتن تعامل با اونها به طور مستقیمه
برخی از فیلمها و سریالهای عربی هم این قضیه رو خوب منعکس می کنه
ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 208395 ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 54084

الی

الی
عضو فعالی شده
عضو فعالی شده
سلام اقای اسدی من باحرف شماموافقم به نظرمن فرهنگ خودشهرهای عربی هم واقعامتفاوته مثلاعراقی ه خیلی به مردسالاری معتقدن .خیلی روخانمهاشون تعصب دارم .البته این تاحدی هم خوبه که مردبه زنش غیرت داشته باشه اماخوب ولی من فکرمیکنم عربهابادخترای ایرانی کم بتون سازگاربشن یااین که اون زن خیلی بایدکوتاه بیاداما احساس میکنم لبنانی هاوشامی هاخیلی راحتن.البته من عاشق اینم که برای فوق لیسانس حتمابرم لبنان.ولی اگه تااون موقع دیرنشده باشه برایادگیری ومیخوام تواین سه سال فصیح رامسلط بشم .امیدوارم که به خواستم برسم

ياسر

ياسر
دیگه صاحب خونه شده
دیگه صاحب خونه شده
gelayor14 نوشته است:
مهلا نوشته است:
با سلام به دوستان
سلام دوست عزیز
........................

ببخشيد من نمي دانم شما اين فكر را از كجا اوردين! ولي به نظر من كه عراقي ام وجند ساله که تو ایرانم، عربها خيلي بيشتر به زن احترام مي كنند،
ازدواج دوم سبب دارد، خدا بي خود مجوز ازدواج دوم را نداد. وشرط گذاشت براش، كه شرط سختي هم هست!
شما شايد مشكل شخصي با يك عرب داري، ولي نبايد عرب ها را مورد حمله قرار بدي!
در ايران هم ازدواج دوم وجود دارد، مشكلش كجاست؟ شايد شما ىر شهر بزرگی زند'گی می کنید ولی برو به شهر های کوچک ببین چه خبره تو این مملکت!

عربا ازدواج دوم می کنند ولی در ایران مرد دوست دختر دارد!
به فرهنگ هم دیگر نباید حمله کنیم!

هر فرهنگ خوبی وبدی دارد!
اگر اینجوری نبود کره زمین المدينة الفاضلة مي شد!

ياسر

ياسر
دیگه صاحب خونه شده
دیگه صاحب خونه شده
يادم رفت!
ازدواج بين دو ملت را ترجيح نمي دهم، هر ملتي فكر خودشو دارد، حالا اگر عشق باشد شاید بسازند ولی اگر ازدواجشون الكيه وبراي منفعت عمرا نمي توانند بسازند!

عربها توقع هايي دارند وايرانيا توقع هايي ديگر دارند.

ماریا

ماریا
عضو ممتاز
عضو ممتاز
ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 962627 سلام

با آرزوی قبولی طاعات و عبادات همگی شما دوستان عزیز

حرفهای ذوستان متین و درست است

هر فرهنگی برای خودش قابل احترام است و کسی که از 1 فرهنگ دیگر میخواهد وارد فرهنگ جدیدی بشود باید با ان اشنا باشد و یا تسلیم ان شود یا با ان کنار بیاید!!!!!!

از طرفی فکر میکنید چند درصد مردای امروز ایرانی مثل قبل هستند

مردانی وفادارو

به معنای کلمه

مردNo ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 493988

به نظر من برادرمون بهتره بیخیال ازدواج بشه اونم با 1 عرب زبان اگر واقعا دل از دست داده و میخواهد با 1تیر 2 نشان بزندازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 178869

هم همسری برگزیند هم زبان را شکوفا کند

بهتره صابون همه چیزرا به تنش بمالد

گذشته از تمام این حرفها

فقط از خدای بزرگ و مهربان باید خواست که همراه و همسر و شریک واقعی زندگی ادمو بهش لطف و عنایت بکنه

انشاء الله

برای همه جوانها

به زودی زود

آمینازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 797395

ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 821309 ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 823394 ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 794631

ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 817197

الی

الی
عضو فعالی شده
عضو فعالی شده
سلام درسته که من نظرم رادرموردازدواج بامردعرب مثبت ندونستم ولی یه خصوصیتم مردای عرب دارن که قابل تحسینه اون که خیلی زنشونوحمایت واحترام میکنندبقیه خصوصیاتشونم شایدبرامکاایرانیهاجلب نباشه ولی جواب یاسرتوایرانم ممکنه ازدواج دوم باشه .امامثل کشورهای عربی نیست بعدم کی گفته به جای زن دوم دوست دختردارن .مرداگه مردباشه میدونه همون نگهداشتن زن اولم خیلی سخته .هرسته اسلام گفته زن دوم ولی شرطشم گفته ولی هیج مردی نمیتونه مهردوتازنوتودلش نگه داره.

الی

الی
عضو فعالی شده
عضو فعالی شده
راستی من اینم به تمام دوستان عرب وایرانیمون بگم خوبی درهمه جاوجودداردبس انسلن خوب ودرست هم درهرمملکتی هست ومااگه میگیم به خاطراینکه بشتا این ازدواج یه دنیاتفاوته بین ملت ها .بس به هیج کس برنخوره

مهلا

مهلا
عضو حرفه ای
عضو حرفه ای
ياسر نوشته است:يادم رفت!
ازدواج بين دو ملت را ترجيح نمي دهم، هر ملتي فكر خودشو دارد، حالا اگر عشق باشد شاید بسازند ولی اگر ازدواجشون الكيه وبراي منفعت عمرا نمي توانند بسازند!

عربها توقع هايي دارند وايرانيا توقع هايي ديگر دارند.
[right]

آقای ناصر با توجه به این که مادر شما ایرانی وپدرتون عراقی هستند باید در این زمینه تجربه ی خوبی داشته باشید اگر براتون امکان داره دو سه مورد از شدیدترین مواردی که ممکن باعث اختلاف بشود ( در این حالت که مرد عرب و زن ایرانی باشند )را ذکر کنید .خیلی ها این جور ازدواج ها را نهی می کنند بدون این که دلیل درستی براش بگویند به نظر من خیلی از مخالفت ها به دلایل تعصبات است البته منظور من شما نیستید اطراف من متاسفانه ایرانی های هستند که خیلی متعصب هستند لطف می کنید اگر راهنمایی کنید.ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 208395

اين مطلب آخرين بار توسط مهلا در الخميس 18 أغسطس - 22:43 ، و در مجموع 2 بار ويرايش شده است.

مهلا

مهلا
عضو حرفه ای
عضو حرفه ای
اسدی نوشته است:سلام
کتاب خاصی سراغ ندارم ولی تو این سایت مصاحبه هایی در مورد فرهنگ و نحوه زندگی در برخی کشورهای عربی هست:
http://langmedia.fivecolleges.edu/culturetalk/arab_levant/
همراه با متن و ترجمه انگلیسی که برای تقویت لهجه عامیانه هم خوبه
برای آشنایی با فرهنگ ملتهای عرب بهترین راه داشتن تعامل با اونها به طور مستقیمه
برخی از فیلمها و سریالهای عربی هم این قضیه رو خوب منعکس می کنه
ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 208395 ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 54084

سلام
خیلی ممنون استاد خیلی مفید بود ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 772827 ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 208395

افسانه

افسانه
دیگه صاحب خونه شده
دیگه صاحب خونه شده
ياسر نوشته است:فقط براي زبان نميشه !
احترام ودوستی کجا رفتن؟؟
استاذ یاسر خرابه این اخلاقتم ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 848114
ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 70947 ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 70947 ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 70947

اين مطلب آخرين بار توسط افسانه در الخميس 18 أغسطس - 16:04 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.

افسانه

افسانه
دیگه صاحب خونه شده
دیگه صاحب خونه شده
lind نوشته است: ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 301423
ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 312781

بچه جون چته؟!!!!

افسانه

افسانه
دیگه صاحب خونه شده
دیگه صاحب خونه شده
بچه ها من یه کم گرفتارم کلا رشته کار از دستم در رفته ما شاء الله اونقدر نظر دادین که من وقت نمیکنم همه اشو بخونم
به نظر من ازدواج با فرهنگهای دیگه رو بیخیال شین با یه دوست اینترنی هم میشه زبان یاد گرفت چه کاریه خودمونو تو دردسر بندازیم ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 41193
استاذ یاسر من نمیدونستم مادر شما ایرانیه
خیلی خوبه برین از پدر و مادرتون بپرسین چرا با فرهنگهای مختلف با هم ازدواج کرده اند آیا راضی و موفق هستن یا نه؟

ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 772827

مهلا

مهلا
عضو حرفه ای
عضو حرفه ای
lind نوشته است:مرگ بر *******
عرب *******

عرب ********
[right

با این پست های که گذاشتی فقط نشان دادی که چه آدم بی ادب و بی فرهنگی ومتعصبی هستی. بعید می دانم مسلمان باشی. حداقل اگر باشی اسلامت در حد شناسنامت .برات جدا متاسفم.

پیامبر اسلام فرمودند :کسی که تعصب ورزد یا برای او تعصب نمایند رشته ایمان را از گردن خود باز کرده است.(جامع السعادات ج1صفحه447)

ياسر

ياسر
دیگه صاحب خونه شده
دیگه صاحب خونه شده

سلام، والله مادر من كه در عراق بزرگ شد، وبا فرهنك عربي.
اما چيزي كه كفته ام از تجربيات خودم بود كه مي خواستم با يك دختر ترك ازدواج كنم، اما ديديم كه فرهنگ ما نمي سازد، مثلا
عربا قبول ندارند دختر شب دير بياد به خانه، مگر اين كه با فاميلاش رفته باشد یا این كه يك مردی با انها بود.

در عراق دختران جون تنهى نمي روند گردش يا خريد، يا زني با انها برود يا بچه ای می برند با خودشان، كه تو ايران ويا تركيه اين حرف ها نيست.

در عراق قهوه خانه جاي خوبي نيست، اقايان جون هم زيادد نمي روند انجا، فقط سالمندان، در حالي كه در تركيه دخترا راحت ميروند قهوه خانه

در عراق مرد اگر بول نداشته باشد به راحتي مي كه ببخشيد اين چيزي را نمي توانم بخرم برات الآن پول ندارم« در ترکیه زشت است.

مهریه (صداق) کم است وخانوم ها اصلا حرفش را نمی زننچد ونمی گویند مهریم را می خواهم!

در عراق خانوم ها قبول می کنند در خانه پدر ومادر شوهرشان زندگی کنند تا ایجاره ندهنه تا وقتی که بتوانند خانه بخرند. که اینجا اصلااا!

ولیدوباره می گم عشق می تواند جلوی همه مشکلات رو بگیره اما وقتی نباشه! ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 41193 ...

افسانه

افسانه
دیگه صاحب خونه شده
دیگه صاحب خونه شده
ياسر نوشته است:

اما چيزي كه كفته ام از تجربيات خودم بود كه مي خواستم با يك دختر ترك ازدواج كنم، اما ديديم كه فرهنگ ما نمي سازد، مثلا
عربا قبول ندارند دختر شب دير بياد به خانه، مگر اين كه با فاميلاش رفته باشد یا این كه يك مردی با انها بود.

در عراق دختران جون تنهى نمي روند گردش يا خريد، يا زني با انها برود يا بچه ای می برند با خودشان، كه تو ايران ويا تركيه اين حرف ها نيست.

در عراق قهوه خانه جاي خوبي نيست، اقايان جون هم زيادد نمي روند انجا، فقط سالمندان، در حالي كه در تركيه دخترا راحت ميروند قهوه خانه

در عراق مرد اگر بول نداشته باشد به راحتي مي كه ببخشيد اين چيزي را نمي توانم بخرم برات الآن پول ندارم« در ترکیه زشت است.

مهریه (صداق) کم است وخانوم ها اصلا حرفش را نمی زننچد ونمی گویند مهریم را می خواهم!

در عراق خانوم ها قبول می کنند در خانه پدر ومادر شوهرشان زندگی کنند تا ایجاره ندهنه تا وقتی که بتوانند خانه بخرند. که اینجا اصلااا!

ولیدوباره می گم عشق می تواند جلوی همه مشکلات رو بگیره اما وقتی نباشه! ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 41193 ...

استاذ یاسر اگه تو کشور شما اینطوریه و واقعا هم به اینائی که گفتین اعتقاد دارین
ترکیه رو که از بیخ و بن بیخیال شین و دور همه شهرهای ایران خط بکشین مگه قسمت عرب نشین ایران تو جنوب که به فرهنگ شما نزدیکه.
اینکه خانوما قهوه خونه نرن و یا دیروقت بیرون نباشن این تو ایران هم رسمه ولی اینکه وقتی بیرون میره با یه خانم دیگه بره یا با یه بچه بره از اساس و بشدت رد میکنم حالا اگه شب باشه یه چیزی ..
یعنی به یه زن به اندازه یه بچه اعتماد ندارین؟!!!!
اومدیم یه روز یه کار ضروری پیش اومد نه زنی بود که باهاش بیرون رفت نه بچه ای اونوقت چه کار باید بکنه.
آقای یاسر شما تحصیل کرده هستین این بنظر میرسه مال نسل شما نباشه، یکم بیشتر در این مورد فکر کنین.
در مورد زندگی با مادر شوهر هم باید عرض کنم مرد باید بتونه هر دوطرفو راضی نگه داره در این صورت مشکلی پیش نمیآد
با مادر مادر باشه و با همسر ، همسر
هیچ کدومو زیر پای دیگری ننندازه و احترام هر دو رو داشته باشه.و تو خونه به عروس خونه بچشم کنیز نگاه نکنن. و در واقع مادرشوهر محترم عروسو به چشم دخترش ببینه و بالعکس که اینم از محالات روزگاره.
چون هیچ کدوم از اینائی که گفتم رعایت نمیشه پس برای اینکه احترام همه حفظ بشه باید دور از هم زندگی کنن از قدیم گفته اند دوری و دوستی
در مورد اینکه آدم پول نداشته باشه و بخواد ازدواج کنه اشتباه اندر اشتباهه ولی اگه منظورتون خرید عروسی نیستو و یه خرید معمولی منظورتونه
اصلا کار زشتی نیست آدم بگه پول ندارم و نمی خرم این بنظر من بهتر از قرض کردنه.
واینکه زنا مهرشونو بخوان، حق قانونی و طبیعیشون است و بجرأت میتونم بگم تنها حقیه که تو دنیا برای زنا قائل شده اند حالا همه مردا دادشون به هفت آسمون رفته و اگه تو اسلام نبود حتما یواشکی اینو جورائی میخوردن
و اصلا مهره یه حربه ائیه تو دست زنا که نزارن از جیزیقشون چیخماخ کنن ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 178869 .
والسلام ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 54084

اين مطلب آخرين بار توسط افسانه در السبت 20 أغسطس - 15:44 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.

مهلا

مهلا
عضو حرفه ای
عضو حرفه ای
ياسر نوشته است:

[right]

آقای ناصر خیلی ممنون از جوابتون ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 613628

من با افسانه موافقم ولی این اختلاف ها ی که گفتید را ه حل های خیلی ساده ای داره! و به نظرم با صحبت و توافق طرفین قابل حل

من در ایران بین خود ایرانی ها اختلاف های خیلی شدیدتری دیدم1 ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 797271

البته چیزی که خیلی مهم انعطاف هر دو طرف است این که هر دو سعی کنند بعضی جاها کوتاه بیایند

من شنیند مرد های عرب غالبا این طور نیستند و حرف حرف خودشون است وکمتر به حرف خانم ها اهمیت می دهند این مطلب درست؟ Question

ياسر

ياسر
دیگه صاحب خونه شده
دیگه صاحب خونه شده
خانوم افسانه؟! اين كه من گفته ام براي حمايت زن نه توهين نه بي اعتمادي است!
من جامعه رو گفته ام نه فكر خودم!
when in Rome do as Romans
كار ضروري باشه، هيج مشكلي نيس! مي خواهد بره مدرسه يا سر كار بازم مشكلي نيس!
ولي همين جور بره گردش خود خانوم هاي عرب (طلبكارند ههههه) قبول نمي كنند شوهرشون بگه شما تنها بريد یا با دخترا!

مهمان داشتيم از عراق بردمشان خريد، دوتا دختر هم سن من هستند، گفته ام بريد تو اين مغازه نگاه كنيد اگر خوشتان امد من را صدا كنيد بيام مي خواهم به دوستم زنگ بزنم، نراحت شدند!

زن عرب خودش هم عادت داره كه هميشه يك مرد با او هست از او حمايت كند وهر جي بخواهد به او بگويد!

من ایرانم ولی رفتار عروس مان با برادرم ديدم، خودش قبول نمي كنه جايي با داخترن برود مكر اين كه برادرم با انها باشد!

مرد نه كيف بول است نه حاكم است! به نظر من ونسل هاي جديد زن ومرد بايد هميشه با هم باشند!

اعتماد به همسر البته وجود دارد ولی به جامعه ببخشید!

خانوم مهلا یاسر نا ناصر! ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 197792
اگر دنبال رسانه ها برید اره درسته. اما در جامعه نه. در ضمن امار طلاق در عراق خیلی کم است!.

رسانه ها همیشه سعی می کند یا نشان دهد که ما در المدينة الفاضلة هستیم یا در جهنم هستیم
حقیقت را نشان نمی دهد.
به نظر من هر جه قدر اختلاف هست بين دو فرهنگ (عربي وايراني) زنان عربي از مردان خودشان راضي اند و ايراني از ايرانيا راضيند!

كسي مه مي خواهد با فرهنگ ديگر قاطي شود
بهش مي گويم
when in Rome do as Romans

افسانه

افسانه
دیگه صاحب خونه شده
دیگه صاحب خونه شده
استاذ یاسر اینقدر وابسته بودن خوب نیست یه زن باید بتونه روی پای خودش بایسته
مخصوصا با این جوامع وحشی که ما توش زندگی میکنیم و این کارو فقط مردا باید انجام بدن به خانوما اعتماد بنفس لازمو بدن که اگه یه دفعه کسی نبود که همراهیش بکنه خودش بتونه کاراشو تو بیرون خودش بتنهائی انجام بده
البته اینکه خانوما موقع مهمونی رفتن و خرید دوست دارن همسراشون باهاشون باشه یک امر علی حده است اینو همه خانوما دوست دارن چون آزادی عملشون بیشتر میشه ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 178869
ازدواج با عرب زبانها برای تقویت عربی....درست یا اشتباه؟ - صفحة 2 54084

مشاهده موضوع بعدي مشاهده موضوع قبلي بازگشت به بالاي صفحه  پيام [صفحه 2 از 3]

رفتن به صفحه : الصفحة السابقة  1, 2, 3  الصفحة التالية