انجمن آموزش مکالمه عربی
السلام علیکم و رحمة الله و برکاته
مرحبا بک في منتدی تعليم العربية للناطقين بالفارسية
يمکنک قراءة المواضيع والتحميل بدون التسجيل. ولکن إذا أردت أن تساهم في المواضيع یجب أن تسجل في المنتدی ويتم تفعيل حسابک من قبل المدير.
مع خالص الشکر و التحية
فریق الإدارة
سلام
خـــــوش آمــــــــــــــــدید
برای شرکت در مباحث این انجمن و استفاده از امکانات آن نیاز به عضویت دارید. پس از تایید عضویت می توانید در مباحث انجمن شرکت کنید.
برای دانلود کتابها، درسها، فیلمها، معجمها و نرم افزارهای آموزش مکالمه از وبلاگ انجمن به آدرس زیر استفاده کنید:
http://www.arabiforall.com/
با تشکر
گروه مدیریت انجمن مکالمه عربی
انجمن آموزش مکالمه عربی
السلام علیکم و رحمة الله و برکاته
مرحبا بک في منتدی تعليم العربية للناطقين بالفارسية
يمکنک قراءة المواضيع والتحميل بدون التسجيل. ولکن إذا أردت أن تساهم في المواضيع یجب أن تسجل في المنتدی ويتم تفعيل حسابک من قبل المدير.
مع خالص الشکر و التحية
فریق الإدارة
سلام
خـــــوش آمــــــــــــــــدید
برای شرکت در مباحث این انجمن و استفاده از امکانات آن نیاز به عضویت دارید. پس از تایید عضویت می توانید در مباحث انجمن شرکت کنید.
برای دانلود کتابها، درسها، فیلمها، معجمها و نرم افزارهای آموزش مکالمه از وبلاگ انجمن به آدرس زیر استفاده کنید:
http://www.arabiforall.com/
با تشکر
گروه مدیریت انجمن مکالمه عربی
انجمن آموزش مکالمه عربی

أهلا وسهلا بك زائرنا الكريم, أنت لم تقم بتسجيل الدخول بعد! يشرفنا أن تقوم بالدخول أو التسجيل إذا رغبت بالمشاركة في المنتدى

سوال و جواب مکالمه عربی

رفتن به صفحه : الصفحة السابقة  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22  الصفحة التالية

مشاهده موضوع بعدي مشاهده موضوع قبلي اذهب الى الأسفل  پيام [صفحه 20 از 22]

666سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 Empty رد: سوال و جواب مکالمه عربی الجمعة 4 مايو - 5:28

اسدی

اسدی
گروه مدیریت انجمن
افسانه نوشته است:سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 543436
سلام لطفا این ضرب المثلو توضیح بدین:
أوسعتهم شتماً و راحوا بالإبل
2- عملتنا حجره في السباط
3- جل من لاينسى
سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 772827

سلام
1- آنها را بسیار فحش دادم و با شترها رفتند
این ضرب المثل موقعی استعمال می شود که کسی از انجام کار ناتوان باشه و فقط فحش بده و حرف بزنه ولی نتونه عملا از خودش دفاع کنه
این ضرب المثل داستانی هم داره. گفته میشه که یک اعرابی از اهل بادیه تعدادی شتر داشت .چند راهزن به او حمله می کنند و شترهایش را می دزدند و وقتی این اعرابی به خانه اش برمی گردد به او میگویند که چکار کردی؟
می گوید:
أوسعتهم شتماً و راحوا بالإبل
یعنی آنها را تا دلم خواست فحش دادم و آنها با شترها رفتند
سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 178869
2- حجرة که یعنی اتاق و السباط هم به معنای راهرو تنگ بین خانه ها هست و هم به معنای کفش
این یه ضرب المثل الجزائریه و معناش اینه که شخص خار در گلوی کسی باشه یا اینکه هی مچش را بگیره یا اینکه رسواش بکنه
عملتنا: یعنی ما رو اینطوری کردی
3- این ضرب المثل به اینصورت غلط مشهوره
و درستش اینجوریه:
جل من لا ینسی
یعنی بزرگ است عظمت کسیکه فراموش نمی کند
یعنی فقط خدا جل جلاه فراموش نمی کند
این ضرب المثل رو موقع اشتباه یا فراموشی می گن تا بگن که همه ممکنه که اشتباه بکنند یا فراموش کنند
سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 54084

http://www.arabiforall.com

667سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 Empty رد: سوال و جواب مکالمه عربی السبت 5 مايو - 7:25

افسانه

افسانه
دیگه صاحب خونه شده
دیگه صاحب خونه شده
سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 772827 سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 83578 سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 772827 سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 613628

668سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 Empty رد: سوال و جواب مکالمه عربی السبت 5 مايو - 9:55

سماء

سماء
اگه بره دلمون تنگ میشه
اگه بره دلمون تنگ میشه
عرض ادب و احترام : باز هم سوال از لهجه ی شامیسوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 781964 .

کتبتلا ، این لا بیانگر چه ضمیری است ؟ همونجوری که فرمودی کتبتلو میشه کتبت له .

عالبوسطة یعنی نحو البوسطة ولی عال در این کلمه :عالسید احمد به چه معناست؟

یک سوال هم قبلا پرسیدم ولی کاملا برام روشن نشده برا همین دوباره میپرسم : هداک ، هدیک ، هاک هرسه اسم اشاره اند که اگر درست بگویم معادل دو کلمه ی اول میشه : ذلک و تلک ولی معادل هاک رو نمیدونم کدام یک از اسماء اشاره در فصیح میشه ؟ولی شما معنای خذه رو براش ذکر کرده بودید!!!!!!

منروح عا راسنا به چه معناست ؟

اگر موقع خداحافظی بگویند : خاطرکن / خاطرک ، و طرف مقابل در جواب بگوید : مع السلامة .خاطرکن / خاطرک در اینجا به چه معناست؟

بعد بکّیر تزورنا ؟ به چه معناست؟

مع وافر الشکر والامتنان

669سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 Empty رد: سوال و جواب مکالمه عربی الأحد 6 مايو - 14:02

مسلم سلیمانی

مسلم سلیمانی
عضو ممتاز
عضو ممتاز
اون «عال» نیست که به کلمه چسبیده؛"علی" بوده که توی لهجه بصورت"ع" در اومده. علی السید احمد
هاک معادل ذلک و به معنای "بگیر" هم میشه.به این هم توجه کنید:
ها+ک
1 – اسم فعل أمر مبني على السكون بمعنى ( خذ ) لا محل له من الإعراب ، كقوله تعالى ( هاؤم اقرءوا كتابيه ) .
وقد تلحقه كاف الخطاب ، نحو : هاك الكتاب ، وهاكما ، وهاكِ ، وهاكن ، وفي التثنية نقول : هاؤما ، وفي الجمع : هاؤم ، ولجماعة الإناث : هاؤن .

خاطرک:خوش گذشت.
بعدبکیر=فعلا زوده؛هنوز وقت هست.

http://www.kelasema-1387.ir

670سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 Empty رد: سوال و جواب مکالمه عربی الإثنين 7 مايو - 6:25

افسانه

افسانه
دیگه صاحب خونه شده
دیگه صاحب خونه شده
سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 543436
سلام لطفا اینو ترجمه کنین:
احترام دين او طائفة الغير من احترام النفس

671سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 Empty رد: سوال و جواب مکالمه عربی الإثنين 7 مايو - 7:22

بغیازی

بغیازی
گروه مدیریت انجمن
سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 29454 مرحبایااستاذة افسانه سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 772827
احترم به مذهب یا قومیت دیگری نشانه عزت نفس و عین احترام به خود است . سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 54084

http://kakaarabi.blogfa.com/

672سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 Empty رد: سوال و جواب مکالمه عربی الثلاثاء 8 مايو - 4:17

افسانه

افسانه
دیگه صاحب خونه شده
دیگه صاحب خونه شده
بغیازی نوشته است:
سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 29454 مرحبایااستاذة افسانه سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 772827
احترم به مذهب یا قومیت دیگری نشانه عزت نفس و عین احترام به خود است . سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 54084
سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 772827 سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 647435 سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 1319865434 سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 543436 سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 83578

673سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 Empty رد: سوال و جواب مکالمه عربی الخميس 10 مايو - 6:48

golnoosh

golnoosh
اگه بره دلمون تنگ میشه
اگه بره دلمون تنگ میشه
ببخشید معنی جیب ورصید ومجوز و بیرق و رق و جایه و تترب و مازال و جاب چی میشه؟

اين مطلب آخرين بار توسط golnoosh در الإثنين 14 مايو - 16:34 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.

http://WWW.NKFCI.BLOGFA.COM

674سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 Empty رد: سوال و جواب مکالمه عربی الإثنين 14 مايو - 5:14

افسانه

افسانه
دیگه صاحب خونه شده
دیگه صاحب خونه شده
سلام لطفا معنی اینو بگین:
وذكر موقع “دير شبيجل” أن وزارة الداخلية في ولاية شمال الراين وستفاليا “تشاطره” التقدير للموقف نفسه
2- غصباً عن اهلک
3-غصبا عن راسک

675سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 Empty رد: سوال و جواب مکالمه عربی الجمعة 18 مايو - 3:17

golnoosh

golnoosh
اگه بره دلمون تنگ میشه
اگه بره دلمون تنگ میشه
ببخشید ممکنه ااین رو برای من ترجمه کنین خیلی واجبه

تجري النجمة نجوى كرم اليوم سلسلة من اللقاءات الصحافية للإعلان عن انضمامها إلى قائمة نجمات دار "لوريال" باريس، التي تضمّ جنيفر لوبيز وبيونسي وآشواريا راي وديان كروغز وإيفا لونغوريا وغيرهن. وبذلك تكون نجوى الأولى عربياً في هذه القائمة التي تطول.

ومن المتوقع أن تطير نجوى بعد تصوير حلقة الجمعة من برنامج Arabs Got Talent إلى فرنسا وتحديداً إلى مدينة كان للمشاركة في المهرجان السينمائي كنجمة للوريال باريس. وهناك تنتظرها بلا شكّ السجادة الحمراء الأشهر عالمياً وعدسات المصوّرين العالميّين.

يذكر أن نجوى ستكون سفيرة لمنتج ELVIVE Total Repair 5

يسرنا أن نعلن لكم أن نجوى كرم هي بالفعل سفيرتنا الجديدة وأول سفيرة للوريال باريس من العالم العربي

بدعوة من شركة "لوريال" العالمية، تشارك شمس الغنية اللبنانية نجوى كرم يوم الاحد في الـ 20 من ايار/مايو الجاري في فعاليات مهرجان كان السينمائي في دورته الـ 65 التي افتتحت امس.

وتشارك نجوى بصفتها سفيرة لشركة لوريال العالمية بعد اختيارها لتكون وجهاً اعلانياً لمستحضر "Elvive Total Repair 5" في الشرق الاوسط وانضمامها الى ابرز النجمات العالميات كـ "إشواريا راي" و"بيونسيه" وغيرهما.

ومن المتوقع ان تعود شمس الغنية الى بيروت قبل انتهاء المهرجان لارتباطها بتصوير حلقة مباشرة من برنامج "اراب غات تالنت" يوم الجمعة في 25 ايار / مايو.

676سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 Empty رد: سوال و جواب مکالمه عربی الأحد 20 مايو - 15:14

اسدی

اسدی
گروه مدیریت انجمن
golnoosh نوشته است:ببخشید معنی جیب ورصید ومجوز و بیرق و رق و جایه و تترب و مازال و جاب چی میشه؟

جیب: بیار
رصید: اعتبار
مجوز: در لهجه لبنانی یعنی متاهل
بیرق و رق اگر فعل باشه یعنی دلش به کسی سوخت یا دلش نرم شد
ممکنه معنای دیگه ای هم داشته باشه باید جمله رو ببینم
جایه: در حال آمدن است یا هستم ( مونث)
دارم میام
تترب: خاک آلود شد
شاید تطرب باشه که به معنای آواز خواندن و به وجد و طرب آوردنه
مازال: برای نشان دادن استمرار یک کار یا چیزیه
یعنی هنوز
مازال أبی عاملا: پدرم هنوز کارگر است
جاب: آورد
أحمد جاب القلم: احمد مداد را آورد
البته این معناش در لهجه عامیانه است
در فصیح به معنای پیمودن راهه
موفق باشید

677سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 Empty رد: سوال و جواب مکالمه عربی الأحد 20 مايو - 15:17

اسدی

اسدی
گروه مدیریت انجمن
وذكر موقع “دير شبيجل” أن وزارة الداخلية في ولاية شمال الراين وستفاليا “تشاطره” التقدير للموقف نفسه
2- غصباً عن اهلک
3-غصبا عن راسک
سلام
تشاطره یعنی تشارکه
یعنی او هم مانند او نسبت به این قضیه تقدیر و تشکر داره
2- خانوادت بخوان یا نخوان، به کوری چشم اونها
3- بخوای یا نخوای
ولو نخوای

678سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 Empty رد: سوال و جواب مکالمه عربی الإثنين 21 مايو - 3:41

افسانه

افسانه
دیگه صاحب خونه شده
دیگه صاحب خونه شده
سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 543436 سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 772827 سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 83578

679سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 Empty رد: سوال و جواب مکالمه عربی الأربعاء 23 مايو - 4:29

افسانه

افسانه
دیگه صاحب خونه شده
دیگه صاحب خونه شده
سلام لطفا معنی اینارو بگین:
1-أعتبر مشاركتي في هذا العمل إضافة قوية لي، خاصة أن العمل متكامل العناصر وسيقدمني بشكل جيد إلى جمهور التلفزيون
2- تعمل مطربة في الموالد الشعبية
3- خبل نفسك .. طيب عيشك
4-إن الأمر لا يعدو خلافا في الرأي.

اين مطلب آخرين بار توسط افسانه در الجمعة 25 مايو - 3:35 ، و در مجموع 3 بار ويرايش شده است.

680سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 Empty رد: سوال و جواب مکالمه عربی الأربعاء 23 مايو - 4:29

golnoosh

golnoosh
اگه بره دلمون تنگ میشه
اگه بره دلمون تنگ میشه
شکرا

681سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 Empty رد: سوال و جواب مکالمه عربی الأربعاء 23 مايو - 4:32

golnoosh

golnoosh
اگه بره دلمون تنگ میشه
اگه بره دلمون تنگ میشه
ببخشید معنی نرم شدن و شفت شدن چی میشه؟

و معنی بطل چی میشه؟؟ این کلمه فعل هست اسم نیست

682سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 Empty رد: سوال و جواب مکالمه عربی الجمعة 25 مايو - 8:27

اسدی

اسدی
گروه مدیریت انجمن
1-أعتبر مشاركتي في هذا العمل إضافة قوية لي، خاصة أن العمل متكامل العناصر وسيقدمني بشكل جيد إلى جمهور التلفزيون
3- خبل نفسك .. طيب عيشك
سلام
1- مشاركتی عالی برای من بود
2- جشنهای ملی و سنتی
به جشنهایی که برای تولد شخصیتهای مذهبی برگزار می شود هم گفته می شود
3- خودت را احمق کن زندگیت را آسوده کن
بلا نسبت معادل خر باش و راحت باش هست
4- این مساله از سطح یک مخالفت در نظر فراتر نیست

683سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 Empty رد: سوال و جواب مکالمه عربی الجمعة 25 مايو - 8:30

اسدی

اسدی
گروه مدیریت انجمن
golnoosh نوشته است:ببخشید معنی نرم شدن و شفت شدن چی میشه؟

و معنی بطل چی میشه؟؟ این کلمه فعل هست اسم نیست

نرم شدن: صار ناعما، صار لیّنا
سفت شدن: تصلّب
بطل اگه فعل باشه یعنی باطل شد، از بین رفت، خنثی کردن یا شدن ( بستگی به بابش دره) در لهجه اماراتی یعنی باز شدن یا باز کردن
مثلا: بطِّل الباب
در را باز کن
سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 54084 سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 772827 سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 83578

684سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 Empty رد: سوال و جواب مکالمه عربی الأحد 27 مايو - 4:03

افسانه

افسانه
دیگه صاحب خونه شده
دیگه صاحب خونه شده
اسدی نوشته است:
3- خبل نفسك .. طيب عيشك
سلام
1- مشاركتی عالی برای من بود
2- جشنهای ملی و سنتی
به جشنهایی که برای تولد شخصیتهای مذهبی برگزار می شود هم گفته می شود
3- خودت را احمق کن زندگیت را آسوده کن
بلا نسبت معادل خر باش و راحت باش هست
4- این مساله از سطح یک مخالفت در نظر فراتر نیست
سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 772827 سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 83578 سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 772827

685سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 Empty رد: سوال و جواب مکالمه عربی الخميس 31 مايو - 3:42

افسانه

افسانه
دیگه صاحب خونه شده
دیگه صاحب خونه شده
وعما إذا كانت تركيا ستفرض منطقة عازلة مع سوريا، قال أردوغان “على ضوء
التطورات سنتخذ خطواتنا من خلال التقييم الموسع للمؤسسات المعنية بالموضوع،
ولكن لا يوجد حاليا قرار بهذا الاتجاه
2-خلعت امرأة في العقد الثالث من عمرها زوجها البخيل مؤخراً واحتفلت مع
صديقاتها في إحدى الاستراحات بمناسبة كسب قضية طلاقها كما ذكرت جريدة
“عكاظ”
سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 772827 السعودية

اين مطلب آخرين بار توسط افسانه در الإثنين 4 يونيو - 5:40 ، و در مجموع 2 بار ويرايش شده است.

686سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 Empty رد: سوال و جواب مکالمه عربی الجمعة 1 يونيو - 6:08

Arezooo

Arezooo
دیگه صاحب خونه شده
دیگه صاحب خونه شده
هلا استاد اسدي
سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 197792
افسانه جون چقدر گلهاي آواتنارت قشنگه
سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 647435
آقاي اسدي يه سئوال دارم چرا كلماتي كه از فارسي و ديگر زبان ها وارد عربي ميشه تغيير ميكنه بخصوص اسم ها مثلا واشينگتن =واشينطن
ريگان=ريغان
چاووشي=شاووشي
و لاسم هاي اشخاص كه در اون ها گ و ژ و پ بكار رفته چه قواعدي داره چطوري تغييرشون بديم ؟؟؟و دستور عمل خاصي اگر داره لطفا بيان بفرماييد
مرسي
سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 833259 سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 70947 سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 772827

687سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 Empty رد: سوال و جواب مکالمه عربی الخميس 7 يونيو - 14:51

Arezooo

Arezooo
دیگه صاحب خونه شده
دیگه صاحب خونه شده
سلام استاد اسدي و استاد بغيازي يك هفته است سئوال پرسيدم اما دريغ از جواب!آخه چقدر بايد صبر كنيم يكي نيست جواب بده Crying or Very sad

688سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 Empty رد: سوال و جواب مکالمه عربی الجمعة 8 يونيو - 4:06

افسانه

افسانه
دیگه صاحب خونه شده
دیگه صاحب خونه شده
سلام آرزو جان خوبی؟ خیلی وقت بود که نبودی دلم برات تنگ شده بود. ان شاء الله که حالت خوبه
این گلا هم عزیزم قابل تو رو نداره همه اش تقدیم یه نگاه تو
سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 1319865434 سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 1319865434 سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 1319865434 سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 2103759369 سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 2103759369 سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 2103759369 سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 1319865434 سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 1319865434 سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 1319865434

689سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 Empty رد: سوال و جواب مکالمه عربی الجمعة 8 يونيو - 4:09

افسانه

افسانه
دیگه صاحب خونه شده
دیگه صاحب خونه شده
سلام
آقای اسدی ما کجا باید به این صفحه امتیاز بدیم
سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 208395 سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 521651

690سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 Empty رد: سوال و جواب مکالمه عربی الجمعة 8 يونيو - 7:33

مسلم سلیمانی

مسلم سلیمانی
عضو ممتاز
عضو ممتاز
اگه اکانت جیمیل داشته باشید و واردش شده باشید میتونید با کلیک روی +1 امتیاز بدید. به همین سادگی!

691سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 Empty رد: سوال و جواب مکالمه عربی الجمعة 8 يونيو - 16:13

افسانه

افسانه
دیگه صاحب خونه شده
دیگه صاحب خونه شده
مسلم سلیمانی نوشته است:
اگه اکانت جیمیل داشته باشید و واردش شده باشید میتونید با کلیک روی +1 امتیاز بدید. به همین سادگی!
آهااااااااااا
شکرا لک فهمت الآن
الله یخلیک

692سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 Empty رد: سوال و جواب مکالمه عربی السبت 9 يونيو - 19:13

اسدی

اسدی
گروه مدیریت انجمن
وعما إذا كانت تركيا ستفرض منطقة عازلة مع سوريا، قال أردوغان “على ضوء
التطورات سنتخذ خطواتنا من خلال التقييم الموسع للمؤسسات المعنية بالموضوع،
ولكن لا يوجد حاليا قرار بهذا الاتجاه
2-خلعت امرأة في العقد الثالث من عمرها زوجها البخيل مؤخراً واحتفلت مع
صديقاتها في إحدى الاستراحات بمناسبة كسب قضية طلاقها كما ذكرت جريدة
“عكاظ”
سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 772827 السعودية

با سلام
1- و در مورد اینکه آیا ترکیه یک منطقه حائل در مرزهایش با سوریه ایجاد خواهد کرد، اردوغان گفت که طبق آخرین رویدادها و اتفاقات ( دگرگونی ها) تصمیماتمان را بر اساس ارزیابی گسترده موضوع توسط ارگانهای ذی ربط اتخاذ خواهیم کرد و در حال حاضر تصمیمی در این زمینه گرفته نشده است
2- خلعت المرأة زوجها در این عبارت به این معناست که زن بصورت خلع از شوهرش طلاق گرفت
طلاق خلع آن است که زن به واسطهٔ کراهتی که از شوهر دارد، در مقابل مالی که
به شوهر می‌دهد، طلاق بگیرد، اعم از اینکه مال مزبور عین مهر یا معادل آن و
یا بیشتر و یا کمتر از مهر باشد.
موفق باشید
سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 197792 سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 54084

693سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 Empty رد: سوال و جواب مکالمه عربی الأحد 10 يونيو - 3:01

افسانه

افسانه
دیگه صاحب خونه شده
دیگه صاحب خونه شده
سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 772827 سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 83578 سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 772827 سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 83578

694سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 Empty رد: سوال و جواب مکالمه عربی الأحد 10 يونيو - 3:13

golnoosh

golnoosh
اگه بره دلمون تنگ میشه
اگه بره دلمون تنگ میشه
دوستان میشه با کمک هم دیگه معنی این کلمات رو به لهجه لبنان به من بگید فقط چون که ممکنه یه کلمه چندتامعنی داشته باشه لطف کنید اون کلمه ای که بیشتر کاربرد داره رو بنویسیدممنون میشم اگر کسی کمکم کنه.راستی دوستان کسی رو سراغ ندارین که به این لهجه تسلط داشته باشه و بتونه به من یاد بده؟

رها کردن
شنیدن
دیدن
خوردن
نوشیدن
عصبانی شدن
پرخاشگری کردن
سرزنش کردن
پر کردن
خالی کردن
جابه جا کردن
جابه جا شدن
بلندشدن
نشستن
بیرون رفتن
راه رفتن
باران باریدن
برف باریدن
تلاش کردن
انجام دادن
کار کردن
مبارزه کردن
برنده شدن
باختن
بازی کردن
انتخاب کردن
سوال کردن
پاسخ دادن
دراز کردن
کوتاه کردن
برداشتن
ناراحت شدن
شاد شدن
زنده شدن
مردن
زندگی کردن
نشان دادن
اشاره کردن
درس خواندن
تدریس کردن
ادامه دادن
کافی بودن
قرار دادن
تصمیم گرفتن
غیب شدن
ظاهر شدن
جارو کردن
یاد گرفتن
بوییدن
چشیدن
تلفن زدن
شناختن
دانستن
کمک گرفتن
بازگشتن
عقب رفتن
جلو رفتن
ایستادن
خم شدن
اجازه دادن
پیداکردن
دنبال کردن
پس دادن
دادن
نوشتن
خواندن
مطالعه کردن
منتشر کردن
خواستن
خارج شدن
وارد شدن
دخالت کردن
اشکال داشتن
شروع کردن
تمام کردن
خشک کردن
حیس شدن
خشک شدن
نگاه کردن
چیدن
صحبت کردن
ترسیدن
خواب دیدن
سلام رسادندن
رسیدن
توانستن
فعل کان :معنی
روشن شدن
خاموش کردن
گرم کردن(شدن)
سرد شدن
خیانت کردن
آشتی کردن
جست و جو کردن
درخشیدن
سحر کردن
تعجب کردن
امید داشتن
ارزو کردن
پرواز کردن
پریدن
به خاطر اوردن
حل کردن
فراموش کردن
پختن
شناکردن
رانندگی کردن
سفر کردن
ورزش کردن
تولید کردن
نتیجه گرفتن
امتحان کردم
کاری نداری؟
کریش شدن
سالم بودن
تشکر کردن
درد گرفتن
مهربانی کردن
نجات یافتن
خلاص شدن
فشار دادن
زدن
باز کردن
بستن
بوسیدن
بخشیدن
فایده داشتن
ضرر کردن
سشوار کردن
شستن
تمیز کردن
کثیف کردن
درست کردن
تمایل داشتن
همکاری کردن
امضا کردن
عکس گرفتن
صدمه دیدن
پپرت شدن
تبدیل شدن
توجه کردن

695سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 Empty رد: سوال و جواب مکالمه عربی الأحد 10 يونيو - 3:15

golnoosh

golnoosh
اگه بره دلمون تنگ میشه
اگه بره دلمون تنگ میشه
ببخشید معنی اکستیشن ولابله چی میشه؟

696سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 Empty رد: سوال و جواب مکالمه عربی الأحد 10 يونيو - 5:44

مسلم سلیمانی

مسلم سلیمانی
عضو ممتاز
عضو ممتاز
golnoosh نوشته است:ببخشید معنی اکستیشن ولابله چی میشه؟

1-"الاكستنشن" صح و هي كلمة انكليزية تعني "الإمتداد و التوسيع".
2-و أما "لابله"...رجاء ضعي الكلمة في النص فيمابعد ليتم الردالأصح عليها. ربما تكون بهذا الشكل «بَلَه من البلاهة ( ضعف العقل و الانسان الغبي الاحمق لاعقل له )
بَلْه بمعنى "دع واترك"»
و بالنسبة الي جملتك اختري واحدامنهما.

697سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 Empty رد: سوال و جواب مکالمه عربی الإثنين 11 يونيو - 3:59

golnoosh

golnoosh
اگه بره دلمون تنگ میشه
اگه بره دلمون تنگ میشه
ببخشید اقا مسلم ممکنه معنی رو فارسی بگین>

698سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 Empty رد: سوال و جواب مکالمه عربی الإثنين 11 يونيو - 4:01

golnoosh

golnoosh
اگه بره دلمون تنگ میشه
اگه بره دلمون تنگ میشه
من این کلمه رو تو حرف های لبنانی ها دوبار شنیدم به همین خاطر از املاش مطمئن نیستم سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 178869

699سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 Empty رد: سوال و جواب مکالمه عربی الإثنين 11 يونيو - 11:27

مسلم سلیمانی

مسلم سلیمانی
عضو ممتاز
عضو ممتاز
الاکستنشن یه واژه انگلیسیه به معنی "گسترش وبسط دادن"
«بَلَه اگر از بلاهت باشه به معنی انسان کم عقل و احمق
و اگر "بَلْه" باشه به معنی "رهاکن" میشه که احتمال میدم دومی درست باشه اینجا.

700سوال و جواب مکالمه عربی - صفحة 20 Empty رد: سوال و جواب مکالمه عربی الإثنين 25 يونيو - 6:15

افسانه

افسانه
دیگه صاحب خونه شده
دیگه صاحب خونه شده
سلام میشه ریشه این کلمه رو بگین:
أما حين تناول هؤلاء الاشخاص المسكنات ولم يعت ذلك بالفائدة عليهم

مشاهده موضوع بعدي مشاهده موضوع قبلي بازگشت به بالاي صفحه  پيام [صفحه 20 از 22]

رفتن به صفحه : الصفحة السابقة  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22  الصفحة التالية